آشنایی با انواع بهترین جنس جوراب های مردانه
Getting to know the best types of men's socks

آشنایی با انواع بهترین جنس جوراب های مردانه

همان اندازه که انتخاب یک کفش مناسب و با کیفیت مهم است، پیدا کردن بهترین جنس جوراب های مردانه نیز بسیار حائز اهمیت است. امروزه جوراب در مد و استایل افراد بسیار تاثیر گذار است. قابل توجه است که شما از مدل مناسب و بهترین جنس جوراب های مردانه استفاده کنید تا استایلی شیک و مرتب داشته باشید.

این که جنس جوراب های مردانه شما از چه چیزی ساخته شده است، به اندازه طرح و رنگ آن اهمیت دارد. ممکن است شما جوراب هایتان را برای مدت زمان طولانی بپوشید، به همین دلیل باید بهترین جنس جوراب های مردانه را تهیه کنید تا جورابتان جنس با کیفیتی داشته باشد. با یک جفت جوراب از بهترین جنس جوراب های مردانه پاهای شما در آن احساس راحتی می کند و هم چنین دچار آسیب کم تری می شود. از طرف دیگر باید در نظر داشته باشید که جنس جوراب در دوام و ماندگاری جوراب های مردانه نقش مهمی را ایفا میکند. در نتیجه باید به هنگام خرید یک جفت جوراب، علاوه بر طرح و ظاهر به جنس آن توجه کنید و مورد بررسی قرار دهید. هم چنین از در نظر گرفتن میزان ضخامت جوراب برای آب و هوای مختلف غافل نشوید.

   جوراب نخ

از مرغوب ترین متریال ها برای تولید جوراب، نخ است. بهترین جنس جوراب های مردانه به جهت راحت بودن و جاذب بودن، جوراب نخی است. از همین رو جوراب‌ های جنس نخی، عرق پا را به خوبی جذب می کنند. با این حال، جوراب‌ های نخی اجازه تبخیر سریع رطوبت پا را نمی‌ دهند. اما خرید جوراب های نخی و استفاده از آن برای فعالیت های کوتاه مدت مانند ورزش کردن و بدنسازی بسیار عالی و مناسب است.

   جوراب پنبه ای

پنبه به عنوان یک ماده طبیعی بسیار نرم شناخته می شود که از تحریک پوست و ایجاد حساسیت جلوگیری می کند. هم چنین قابلیت تنفس پنبه از دیگر پارچه ها به نسبت بیشتر است. در طراحی جوراب هایی که از جنس پنبه هستند می توان با استفاده از پنبه، آن ها را به صورت نازک، ضخیم، سبک و یا سنگین ساخت و تولید کرد. در بهترین جنس جوراب های مردانه پنبه از پرکاربرد ترین مواد برای تولید جوراب می باشد.

   جوراب ترمه

جوراب ترمه را می توان به عنوان یکی از محبوب ترین جنس های جوراب در بین بهترین جنس جوراب های مردانه شناخت. جوراب ترمه را از پشم نرم و لطیف تولید می کنند. یکی از لوکس ترین پارچه ها در دنیای پارچه ها، جنس ترمه است. جوراب هایی که از جنس ترمه هستند را از موهای بز کشمیری تهیه می کنند. هم چنان که اشاره شد، ترمه از نوعی پشم بسیار نرم به وجود می آید. بهترین جنس جوراب های مردانه برای گرم نگه داشتن پاهای شما جوراب ترمه است و بسیار ایده آل برای استفاده در فصول سرد است. جوراب ترمه به دلیل آن که در آن از پارچه های گران قیمت استفاده می شود، از قیمت بالایی برخوردار است و نسبت به جوراب پنبه ای گران تر است.

   جوراب ابریشمی

برای پوشش های رسمی مانند کت و شلوار، جوراب های ابریشمی بهترین انتخاب هستند. جوراب های جنس ابریشمی در مقایسه با دیگر جنس حوراب ها دوام زیادی ندارند. این جوراب ها تا حدودی ظریف و نازک هستند و بیشتر با هدف ظاهر و استایل شیک طراحی شده اند. آن ها حفاظتی از پاهای شما در برابر سرما نمی کنند. جوراب های ابریشم بیشتر در رنگ مشکی دیده میشوند. چرا که رنگ مشکی جوراب های ابریشمی فوگو از بهترین جنس جوراب های مردانه بسیار پرطرفدار و محبوب است.

   جوراب پشمی

جوراب های پشمی به سبب ویژگی های گرم کنندگی و عایق بودن طبیعی، برای فصل زمستان بسیار مناسب و ایده آل هستند. برخلاف سایر مواد و متریال ها، پشم رطوبت زیادی را جذب نمی کند. به همین جهت این جنس جوراب ها بیشتر برای فعالیت ها و مناسبت های خارج از منزل کاربرد دارند. جوراب های پشمی بسیار بادوام و عمری طولانی دارند.آن ها ممکن است پوست را تحریک کنند و برای پوست حساسیت زا باشند. بهتر است جوراب های پشمی را در ماشین لباسشویی نشویید و به صورت سنتی و با دست بشویید.

   جوراب مصنوعی

از مواد مصنوعی هم چون نایلون، پلی استر و اکریلیک برای ساخت جوراب مصنوعی استفاده می کنند. مواد های مصنوعی قیمت پایینی دارند و فرم پذیری آن ها بالا است، یعنی می توان آن ها را به هر شکلی در آورد. جوراب های مصنوعی قیمت پایینی دارند. جوراب های مصنوعی را به واسطه بوی نا مطبوعی که هنگام استفاده به خود می گیرند، نمی توان در دسته ی بهترین جنس جوراب های مردانه قرار داد.

 

   جوراب کالج

اگر نمی خواهید جورابتان دیده شود و کفش تان جلوه ای بهتر داشته باشد، این‌ نوع جوراب های مردانه برای شما مناسب است. چرا که این نوع جوراب پاهای شما را زیاد پوشش نمی دهد و فقط پاشنه و انگشت های پا را پوشش می دهد. این‌ نوع جوراب مناسب برای پوشیدن با کفش هایی مانند لوفر است. جوراب کالج پوشش زیادی ندارد و تنها به عنوان یک لایه کمک می کند تا کفش را راحت تر بپوشید و از نفوذ تعرق پا به کف کفش ها تا حدودی جلوگیری می کند.

   جوراب مچی

جوراب های مچی برای استفاده با کفش های ورزشی مناسب هستند. کش این مدل جوراب همان طور که از اسمش پیداست تا مچ پا را می پوشاند. به این صورت که کل پا توسط جوراب پوشیده می شود اما کش جوراب تا زیر مچ پا قرار می گیرد. این مدل جوراب را می توان با کفش های ورزشی و راحتی و کفش هایی که تمام پا را می پوشانند استفاده کرد.

 

   جوراب کوارتر( نیم ساق کوتاه)

مدل این نوع از جوراب به این شکل است که فقط یک چهارم از پا را می پوشاند و کش آن بالا تر از قوزک پا قرار می گیرد. در هوای بارانی و برای پوشیدن با بوت هایی که ساق کوتاه دارند، مناسب هستند. و پاها را نسبت به جوراب های مچی گرم تر نگه می دارند و پوشش بیش تری دارند. بعضی ها این جوراب ها را با نام های دیگری همچون جوراب های مهمانداری و یا کوتاه می شناسند. به واسطه پوشش متوسطی که دارند مناسب برای پوشیدن با چکمه های چلسی، نیم بوت و کفش پیاده روی هستند.

   جوراب نیم ساق

معمولاً برای لباس های روزمره و لباس های راحتی از جوراب های نیم ساق استفاده می کنیم که عمدتاً جنس اغلب آن ها برای راحتی بیشتر در طول روز پنبه است. این مدل جورابتا روی قوزک پا را می پوشاند.

   جوراب ساق بلند

جوراب هایی هستند که چند سانت بلند تر از جوراب های نیم ساق هستند، اما این نوع جوراب ها هم قسمت بالایی ساق پا را کامل پوشش نمی دهند. این نوع جوراب ممکن است از لبه ی چکمه کمی بیرون باشد و دیده شود، فرصت مناسبی است که با توجه به استایلی که دارید از جوراب های رنگی و طرح دار استفاده کنید تا تیپی خاص داشته باشید.

انتخاب جنس جوراب که از بهترین جنس جوراب های مردانه باشد بسیار مهم است. هم چنین مدل جوراب های مردانه که با چه نوع لباس، رنگ و چه نوع کفشی می خواهید بپوشید حائز اهمیت است. چرا که اگر جوراب متناسب با استایلتان انتخاب نشود، ظاهری نا مرتب و نا هماهنگ از شما به نمایش خواهد گذاشت. یگیما با سابقه ی طولانی أنواع جوراب های ساده و طرح دار و اسپرت را برای شما به ارمغان می‌آورد. جوراب در ظاهر عنصری جزئی به نظر می آید اما نباید از تاثیری که بر روی خوش پوشی و مرتب بودن استایل دارد غافل شد.