فرق سوتین و کرست چیست؟
What is the difference between a bra and a corset?

فرق سوتین و کرست چیست؟

لباس زیر خانم‌ها برای خود دنیایی دارد که در این بین همواره این اشتباه بین کرست و سوتین وجود داشته و افراد آنها را به اشتباه نام می‌برند. در ادامه این پست قصد داریم به بررسی فرق سوتین و کرست پرداخته و شما را با ویژگی‌هایی که هر کدام از این دو نوع پوشش دارند آشنا کنیم.

به صورت خلاصه می‌توان گفت که کرست مادر سوتین بوده و پیش از اینکه سوتین امروزی به وجود آمده و مد شود از کرست استفاده میشده است. خصوصا در دهه ابتدایی سال ۱۹۷۰ میلادی که خانم‌ها علاقه بسیار زیادی داشتند که پهلوهای خود را کوچکتر و لاغرتر نشان دهند.

فرق سوتین و کرست چیست؟

تفاوت سوتین و کرست از آنجایی مورد توجه قرار می‌گیرد که این نوع پوشش با اینکه رابطه مادر و فرزندی دارند، اما تفاوت‌های عمده‌ای دارند که هر کدام می‌توانند برای موقعیت خاص و پوشیدن زیر لباس‌های خاصی مناسب باشند.

کرست چیست و چه مزایایی دارد؟

کرست (به فرانسوی Corset) نوعی پوشش خاص است که محدود به خانم‌ها نبوده و مردان نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. اگر نگاهی به تاریخچه کرست بیندازیم به هزاران سال پیش برمی‌گردد که گروهی از خانم‌های جنگو از این نوع پوشش که عموما از فلزات، عاج یا استخوان حیوانات ساخته میشد از آن به عنوان یک زره استفاده می‌کردند.

اما در اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی بود که این نوع پوشش برای خانم‌ها مورد توجه قرار گرفته و حالا به یکی از مهم‌ترین پوشش‌های دنیای مد تبدیل شده است. دلیل آن نیز به لاغرتر نشان دادن میان تنه برمی‌گردد. از همان زمان خانم‌ها نسبت به اینکه کمر لاغرتری داشته باشند در حال رقابت بودند. از همین رو بسیاری از آنها این کار را با کرست انجام می‌دادند.

اما حالا با گذشت زمان این پوشش خاص نه تنها محدود به استفاده مد نشده، بلکه به منظور درمانی از آن استفاده می‌شود که می‌تواند برای افرادی که مشکلاتی در ستون مهره دارند یا اینکه بیماری‌هایی نظیر اسکولیوز دارند کاربردی باشد. در واقع به نوعی می‌توانید این نوع پوشش را مشابه گن‌های لاغری در نظر بگیرید.

سوتین چیست و چه مزایایی دارد؟

سوتین‌ها شکل بعدی کرست بودند که استفاده از آنها تقریبا از اوایل سال ۱۹۱۰ رواج پیدا کرد. این نوع پوشش ساختار و پوشش کمتری نسبت به کرست داشته و ظاهرا نیز جمع و جور به نظر می‌رسند. اما در عین حال مشکلاتی را در مقایسه با کرست دارند.

به صورت کلی می‌توان گفت که کرست گزینه مناسب برای خانم هایی است که به دنبال لاغرتر نشان دادن خود هستند و استفاده از این نوع پوشش برای مجالس انتخاب خوبی خواهد بود. در حالی که اگر قرار باشد به صورت روزانه از آن استفاده کنید باید مدلی انتخاب کنید که دارای طراحی توری از نوع دانتل یا گیپور باشد که در فصل گرما احساس گرمای زیادی نداشته باشید.

شما کاربران عزیز می توانید برای خرید لباس زیر زنانه ، شورت زنانه ، سوتین و همچنین سوتین ورزشی ، از فروشگاه اینترنتی یگیما اقدام کنید.