بهترین سن استفاده از سوتین برای دختران
The best age to wear bras for girls

بهترین سن استفاده از سوتین برای دختران

امروز در این مقاله از سایت یگیما قصد داریم درباره بستن یا نبستن سوتین در سنین نوجوانی و همچنین بهترین سن برای استفاده از سوتین صحبت کنیم.

از چه سنی سوتین ببندیم؟ عوارض نبستن سوتین در سنین نوجوانی چیست و بهترین سن استفاده از سوتین در دختران چه سنی است؟ اینها سوالاتی هستند که هر مادر یا سرپرست دغدغه‌مندی درباره دختر به بلوغ رسیده خود دارد. نه فقط مادران و سرپرست دختران بلکه خود دختران نوجوان هم همین سوالات را درباره خودشان و بدنشان دارند که در بیشتر موارد به دلیل عدم تجربه، هیچ ایده ای درباره این موارد ندارند.

بستن سوتین در سنین نوجوانی آغاز استفاده از پوششی جدید در دختران است که قرار است تا سال‌ها از این پوشش استفاده کنند. از آنجایی هم که این پوشش در ارتباط و تماس مستقیم با بدن قرار دارد، ضروری است که نکات و راهنمای خرید سوتین مناسب را در مورد آن بدانید.

اما پیش از اینکه به مطالعه راهنما و مشاهده انواع سوتین دخترانه در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بپردازید، ضروری است که اطلاعات کافی در خصوص بهترین سن استفاده از سوتین را به دست آورده و بر اساس شرایطی که بدن شما دارد و در مرحله‌ای که از رشد سینه‌ها قرار دارید، سوتین خوب را انتخاب کنید. پس تا پایان این مقاله از مجله یگیما نیز با ما همراه باشید.

 

   از چه سنی باید سوتین بست؟

جوانه زدن سینه‌ها در دختران اولین نشانه فاصله گرفتن آنها از دوران کودکی و ورود به سنین نوجوانی است. بلوغ در دختران در حالت عادی بین سنین ۹ تا ۱۴ سالگی در اوج خود قرار می‌گیرد؛ اما هستند دخترانی هم که دچار بلوغ زودرس بوده و حتی پیش از ۸ سالگی نیز نشانه‌های بلوغ در آنها ظاهر می‌شود. یا دخترانی هم هستند که دچار بلوغ دیررس بوده و شاید در سن ۱۱ سالگی شروع آن باشد.

به هر حال در این سنین است که دختران با شروع تجربه درد خفیفی که به صورت زیرپوستی در ناحیه سینه است مواجه می‌شوند و خیلی از آنها هم به دلیل نداشتن اطلاعات کافی شاید تصور کنند که مشکلی برای آنها پیش آمده و نگران این مسئله شوند.

بهترین سن برای بستن سوتین عدد ثابتی ندارد. این زمان در هر فردی متفاوت بوده و به میزان رشد سینه‌های فرد بستگی دارد. در صورتی که سینه‌های شما به قدری بزرگ شده که برآمدگی آن از زیر لباس به مقدار زیاد مشخص است و همچنین شاهد افتادگی سینه هستید، شروع سن استفاده از سوتین است. فراموش نکنید که جا گرفتن سینه‌ها درون کاپ هم مهم است.

در سنینی که سینه‌ها تازه جوانه زده و با احساس درد همراه هستند نیازی به بستن سوتین نیست. چرا که سینه‌ها اصلا به قدری بزرگ نیستند که درون کاپ سوتین قرار گیرند. مهم‌ترین نکته‌ای که برای دانستن سن پوشیدن سوتین باید بدانید همین مسئله است و بس! سینه‌های شما باید به قدری رشد کرده و بزرگ شده باشند که ارزش هزینه کردن برای خرید سوتین و قرارگیری در کاپ را داشته باشند.

 

   چرا باید از سوتین در سنین نوجوانی استفاده کرد؟

همانطور که می‌دانید پس از بزرگ شدن سینه در سنین نوجوانی، حالا بدن دارای عضو جدیدی است که قرار است تا آخر عمر با حجمی بیشتر در کنار شما باشد. همین حجم بیشتر و وزنی که در این ناحیه از بدن به شما وارد می‌شود، جدایی از زیباتر کردن ظاهر و فرم بدن شما، مشکلاتی را نیز با خود به همراه خواهد داشت. برای همین است که باید بستن سوتین از سن نوجوانی را آغاز کنید.

فراموش نکنید که سوتین در این سنین درست باید اندازه سینه شما باشد. بستی سوتین تنگ موجب فشار بیش از حد به سینه شده و احساس درد شما را بیشتر خواهد کرد؛ همچنین سبب فشار آمدن به رگ‌ها و عروق هورمونی می‌شود که قرار است در دوران شیردهی وظایف مادری را برای شما ایفا کنند.

حفظ ظاهر سینه ها

رشد سینه‌ها که از دوران بلوغ شروع می‌شود، بسته به وضعیت بدنی شما تا سنینی ادامه خواهد داشت. در برخی از افراد شاید سینه‌ها در همان یکی دو سال اول رشد کامل خود را کرده و دیگر شاهد رشد زیاد و بزرگتر شدن آنها نباشیم. اما در بیشتر افراد رشد کردن سینه‌ها تا سنین بیش از ۲۵ سال نیز ادامه دارد

بستن سوتین در سن نوجوانی کمک می‌کند تا به سینه‌های خود فرم داده و از مشکلاتی همچون افتادگی که سبب تغییر حالت آن خواهد شد جلوگیری کنید. اگر از سوتین مناسب در این سن استفاده کنید، احتمالا سینه‌هایی خواهید داشت که به صورت عادی دارای لیفت به سمت بالا هستند.

 

   جلوگیری از افتادگی سینه

همینطور که سن شما بالاتر می‌رود، سینه‌ها به دلیل ضرباتی که در هنگام راه رفتن، دویدن، بالا رفتن از پله‌ها و فعالیت‌های اینچنین که زیاد بالا و پایین می‌شوند، در بخش عضلات و جاهایی که وظیفه ثابت نگه داشتن سینه را بر عهده دارند دچار کش آمدن شده و همین موضوع سبب مشکل بزرگی تحت عنوان افتادگی سینه می‌شود.

برای همین منظور بستن سوتین از همان سنین پایین کمک می‌کند تا به عنوان یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از افتادگی سینه موثر باشد.

   خوش فرم نشان دادن سینه

بستن سوتین در سنین نوجوانی باعث خوش فرم نشان دادن سینه می‌شود که اعتماد به نفس شما را بالا برده و در انجام بسیاری از فعالیت‌ها حس خوبی نیز به شما خواهد داد.

بسیاری از خانم‌ها هستند که به دلیل خوش فرم نبودن سینه مجبور به استفاده از سوتین‌های خاصی همچون سوتین اسفنجی و سوتین جک دار هستند تا سینه‌های خود را فرم دهند. در حالی که بستن سوتین در نوجوانی کمک می‌کند سینه‌هایی خوش فرم از همان ابتدا داشته باشید.

   عوارض نبستن سوتین در نوجوانی چیست؟

یکی از مهم‌ترین عوارض نبستن سوتین در نوجوانی افتادگی سینه یا رشد سینه‌ها با اندازه متفاوت است. این مشکل رابطه مستقیمی با نبستن سوتین ندارد، بلکه به دلیل اینکه سینه‌ها هنوز در حال رشد هستند و نبستن سوتین فضای آزادی را در اختیار آنها قرار داده است سبب می‌شوند.

به این فکر کنید که شما روزانه در حال پیاده‌روی، دویدن، بالا رفتن از پله‌ها، ورزش کردن و انجام فعالیت‌هایی هستید که همین موارد باعث می‌شود سینه‌ها در جای خود مدام در حال پریدن بالا و پایین باشند. بسته به نوع فعالیت شما شاید یکی از سینه‌های چپ یا راست بیش از حد دچار آن شود که همین موضوع سبب افتادگی همان سینه خواهد شد.

خصوصا اینکه در دراز مدت باعث می‌شود هر دو سینه این مشکل را پیدا کرده و در سنین پایین دچار مشکل افتادگی سینه شوید. یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از این مشکل، رفتار مناسب در هنگام شروع رشد سینه‌ها در بدن شماست.

سینه‌ها یکی از اندام مهم در دختران و زنان هستند که اگر از ابتدای سنین بلوغ و نوجوانی که جوانه زدن، رشد و بزرگ شدن آنها آغاز می‌شود توجه درستی به آنها نشود، دچار مشکلات فیزیکی و حتی روحی می‌شود که تمام طول عمر انسان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

لذا انتظار می‌رود که مادران و مادربزرگ‌ها درست در سنینی که سینه‌های فرزند و نوه عزیزشان در حال رشد کردن است، بدون اینکه احساس خجالت داشته باشند یا فکر کنند که فرد این احساس را دارد، این نکات را به وی آموزش داده و با خرید سوتین هدیه در این سنین، این آموزش دادن‌ها را با هدف راهنمای انتخاب لباس زیر مناسب پیش ببرند.

شما کاربران عزیز می توانید برای خرید لباس زیر زنانه ، شورت زنانه ، سوتین و همچنین سوتین ورزشی ، از فروشگاه اینترنتی یگیما اقدام کنید.