هشت نکته مهم مراقبت از واژن و بیکینی
Eight important tips for vaginal and bikini care

هشت نکته مهم مراقبت از واژن و بیکینی

مراقبت از واژن و بیکینی نیازمند رعایت نکات متنوعی در استفاده از لباس زیر، محصولات دوران قاعدگی، استحمام و حتی شستشوی مناسب است. به طور کلی ناحیه تناسلی خود دارای یک سیستم پاک کننده است که لزومی ندارد از محصولاتی همچون ژل یا صابون استفاده کنید.

تنها کاری که برای مراقبت از این ناحیه باید انجام داد خشک نگه داشتن آن و عدم استفاده از برخی محصولات و پوشش‌ها است. لباس زیر در این بین نقش تعیین کننده‌ای را ایفا خواهد کرد.

1) از لباس زیری استفاده کنید که کاملا از الیاف طبیعی تولید شده باشد.

بهترین گزینه برای انتخاب لباس زیر، لباس زیری است که از الیاف طبیعی تولید شده است. الیاف نخ امکان تنفس را برای ناحیه تناسلی فراهم کرده و جریان گردش هوای بهتری را نسبت به سایر الیاف غیر مصنوعی ایجاد می‌کنند.

در نتیجه مانع از ایجاد رطوبت خواهند شد که خود عامل مهمی برای ابتلا به انواع قارچ، بیماری پوستی و بوی بد در ناحیه واژن است.

در حالی که شورت‌هایی ساخته شده از الیاف غیر طبیعی مثل نایلون، حساس هستند و باعث تحریک پوست ناحیه تناسلی می‌شوند. خانم‌هایی که فعالیت زیادی دارند، در اثر این سایش ممکن است احساس کز و حتی زخم جزئی را داشته باشند.

همچنین شما عزیزان میتوانید برای خرید شورت های نخی و با کیفیتی خارق العاده که جذب رطوبت بالایی دارند به فروشگاه آنلاین یگیما مراجعه کنید. یگیما دارای نشان اعتماد مشتری میباشد و از معتبرترین فروشگاه های خرید لباس زیر در ایران است.

2) هرگز از صابون برای شستشو استفاده نکنید

خیلی از خانم‌ها تصور می‌کنند که باید برای شستشوی واژن از انواع صابون‌ها و ژل‌ها استفاده کنند. در حالی که دستگاه تناسلی خود دارای یک سیستم تمیز کننده است.

استفاده از این مواد صابونی صرفا سطح PH    واژن را به هم می‌ریزد که باعث ایجاد قارچ و بیماری در واژن می‌گردد. اگر به دنبال تمیز نگه داشتن و مراقبت از واژن هستید، لزومی ندارد که از شوینده‌های صابونی، ژلی و حتی شستشوی واژینال با آب ساده استفاده کنید.

3) عدم شستشوی لباس زیر با سایر لباس‌ها

لباس زیر در تماس نزدیک با ناحیه تناسلی است. بنابراین شستشوی لباس زیر با سایر لباس‌ها می‌تواند کثیفی و عوامل حساسیت‌زا را به لباس زیر منتقل کند. خصوصا در شستشوی ماشینی که آبکشی آن توسط دست صورت نمی‌گیرد و احتمالا درصد زیادی از این عوامل برجای می‌ماند.

حتما لباس زیر خود را دستی بشویید و لوازم مختلفی هم که برای شستشو استفاده می‌کنید، در تماس با سایر لباس‌ها نباشند. انتخاب شوینده مناسب نیز شرط مهمی است که بهتر است از پودرهای لباسشویی استفاده نکنید و به جای آن مایعات را در نظر بگیرید.

پودرها در صورت شستشوی نامناسب در بافت پارچه باقی مانده و در صورت ایجاد رطوبت در واژن هم عاملی برای بوی بد هستند و هم اینکه باعث ایجاد حساسیت می‌شوند.

4) خشک نگه داشتن واژن و کاهش رطوبت

رطوبت عامل مهمی برای ایجاد بوی بد در واژن، ایجاد قارچ و حساسیت پوستی است. سعی کنید همیشه این ناحیه را تا جای ممکن خشک نگه دارید. لباس زیر برای این منظور نقش موثری در مراقبت از واژن دارد.

استفاده از شورت‌های نخی به شما کمک می‌کند که ضمن فراهم کردن گردش هوای بهتر، ناحیه واژن را با جذب رطوبتی که الیاف پنبه دارند جذب کنید.

5) تعویض مرتب لباس زیر

اگر جزو خانم‌هایی هستید که ترشحات زیادی دارد، تعویض مرتب لباس زیر را به شما توصیه می‌کنیم. خصوصا در دوران پریود که ترشحات بیشتر بوده و با توجه به لزوم استفاده از محصولاتی نظیر نوار بهداشتی، رطوبت این ناحیه بیشتر هم خواهد بود.

تعویض مرتب لباس زیر کمک می‌کند که این ترشحات که با ماندن مدت طولانی بر روی پوست موجب ایجاد عفونت و قارچ می‌شوند از بدن خود دور کنید.

در هنگام تعویض لباس زیر هم حتما شستشو با آب را انجام داده و با استفاده از دستمال ناحیه واژن را کاملا خشک کرده و سپس لباس زیر جدید خود را بپوشید.

6) رعایت بهداشت در دوران پریود

نوار بهداشتی، تامپون و کاپ قاعدگی انواع مختلفی از محصولات مناسب برای این دوران هستند. اگر ترشحات بدن شما در این دوران زیاد نیست، لزومی ندارد که از کاپ قاعدگی استفاده کنید. به همین ترتیب استفاده از هر یک از این محصولات کاملا باید بر اساس شرایط بدنی شما و میزان ترشحات باشد.

تامپون‌ها با اینکه گزینه بسیار ساده و در دسترس‌تری هستند، اما اگر هنگام استفاده نکات بهداشتی آنها را در نظر نگیرید می‌توانند عامل مهمی برای ایجاد بوی بد واژن و حتی احتما ایجاد بیماری باشند.

استفاده از نوار بهداشتی بهترین انتخاب برای دوران پریود است. توصیه می‌کنیم از این محصول در این دوران استفاده کنید.

7) استفاده درست از دستمال توالت

اینکه از توالت سنتی یا فرنگی استفاده کنید، مهم نیست؛ مهم این است که در هر دو پس از استفاده با استفاده از دستمال ناحیه واژن را کاملا خشک کنید تا خیس نباشد.

اگر از توالت فرنگی استفاده می‌کنید، کشیدن دستمال از عقب به سمت جلو به این معنی است که کثیفی و عوامل بیماری‌زا را از ناحیه مقعد به سمت واژن هدایت می‌کنید. پس حتما خود را عادت دهید که دستمال را از سمت جلو به عقب بکشید.

در صورت استفاده از توالت سنتی هم پس از شستشو برای اینکه رطوبت حاصل از شستشو را به حداقل برسانید، حتما با استفاده از دستمال توالت این ناحیه را خشک کنید.

8) ادرار پس از رابطه جنسی را جدی بگیرید

در هنگام برقراری رابطه جنسی احتمال اینکه میکروب‌هایی از محیط خارج یا ناحیه تناسلی شریک جنسی به مجاری ادراری شما وارد شوند وجود دارد. از سوی دیگه برخی افراد نیاز به استفاده از برخی محصولات همچون ژل روان کننده یا اسپری تاخیری دارند که توصیه می‌شود اثر آنها در واژن باقی نماند.

برای همین پس از برقراری رابطه جنسی ادرار کنید که این میکروب‌ها از مجاری واژن خارج شوند. ادرار در سیستم بدنی تمامی جانداران، مانند یک پاک کننده عمل می‌کند.

شما کاربران عزیز می توانید برای خرید لباس زیر زنانه ، شورت زنانه ، سوتین و همچنین سوتین ورزشی ، از فروشگاه اینترنتی یگیما اقدام کنید.