تاریخچه جالب استفاده از پاپیون در سوتین برای زیبایی!
The interesting history of using a bow in a bra for beauty!

تاریخچه جالب استفاده از پاپیون در سوتین برای زیبایی!

سوتین‌ها در انواع رنگ، مدل و اندازه ساخته می‌شوند که در هر کدام از آنها نیز از انواع اکسسوری و ساختارهایی که در دنیای مد رایج است، به منظور تزئین یا دیگر اهداف استفاده می‌کنند. اما آیا تا به‌حال از خود پرسیده‌اید که دلیل استفاده از پاپیون در سوتین چیست؟

شاید شما هم از آن دست بانوانی باشید که با اینکه از دوران بلوغ تا همین حالا سوتین می‌پوشید اما توجهی به این موضوع نکرده اید و اگر پاپیون زیبایی در وسط دو کاپ سوتین ببینید، در بیشتر مواقع فکر میکنید که تزئینی است اما اینطور نیست که شما فکر میکنید. مثل همیشه با یگیما همراه باشید تا ببینیم که کاربرد این پاپیون های عزیز در سوتین ها دقیقا برای چیست…

 

   تاریخچه و 4 دلیل جالب استفاده از پاپیون در سوتین

همانطور که بالاتری اشاره کردم احتمالا تا به حال به پاپیون وسط کاپ سوتین توجه نکرده‌اید و اینکه اگر حالا در حال خواندن این متن هستید این یعنی کنجاوید که بدانید این پاپیون ها واقعا به چه دردی میخورند. در ادامه این مطلب زیبا از مجله یگیما چهار دلیل جالب آن را بررسی میکنیم که شاید کمتر کسی به آنها توجه کرده باشد.

 

   -احتمالا ساختاری برای تزئین سوتین هستند

وقتی سوتین جدید را در دست گرفته و به کاپ‌های آن نگاه می‌کنید، با دیدن پاپیون در سوتین که درست در مرکز دو کاپ کار شده است، مطمئنا فکر می‌کنید که برای تزئین در آنجا جاخوش کرده‌اند.

 

این یک تصور غلط رایج است که فکر کنید پاپیون بین کاپ‌های سوتین فقط جنبه تزئینی داشته باشد. آنها شما را زیبا، زنانه و متقارن به‌نظر می‌رسانند. این روزها، بیشتر سوتین‌ها، از جمله سوتین‌های معمولی روزمره بازار، همراه با این پاپیون‌های زیبا هستند که از ساتن یا ابریشم ساخته شده‌اند.

بله اینگونه هم میتواند باشد. درواقع پاپیون ها میتوانند اکسسوری های ساده و همیشه در دسترسی باشند که از آن برای سبک خاص استایلتان استفاده کنید.

این ساختارهای زیبا ابتدا صرفا توسط مردان مورد استفاده قرار می‌گرفت که معمولا از جنس پارچه ابریشم، پلی استر، پنبه یا ترکیبی از این‌ها هستند. با پیچیدن این پارچه پروانه‌ای دور گردن و در زیر یقیه پیراهن، برای اولین بار در فرانسه رواج یافت.

ولی خب به مرور زمان این پاپیون های عزیز به طراحی انواع لباس ها هم راه پیدا کردند که امروزه شاهد این هستیم که از آنها استفاده تزئیناتی میشود. که درواقع سوتین یک نمونه بارز از آنهاست. در طراحی و تولید سوتین از پاپیون ها در مرکز دو کاپ استفاده میشود معمولا.

-در دنیای امروزی اشاره به سرطان سینه دارند

استفاده از روبان به عنوان نمادی برای حمایت از بیماری‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. این روبان بسته به اینکه برای کدام یک از بیماری‌ها مورد استفاده قرار گیرد، دارای رنگ مشخصی است.

سرطان سینه بانوان در این بین، روبان صورتی را به خود اختصاص داده است. اگر دقت کنید در برخی سوتین‌ها در وسط دو کاپ به‌جای اینکه ساختار پاپیون را ببینید، یک روبان صورتی کار شده است.

 

معمولا در سوتین‌هایی که رنگ مکمل با صورتی همچون گلبهی داشته باشند، از این نوع روبان استفاده می‌شود تا هم کاربرد زیبایی داشته باشد و هم اینکه اشاره‌ای به آگاهی بخشی سرطان سینه زنان دارد.

 

   -تاریخچه استفاده از پاپیون در سوتین

چندین دهه پیش زنان در کشورها و فرهنگ‌های مختلف از کرست به عنوان پوشش لباس زیر استفاده می‌کردند که در مطلبی با عنوان فرق بین کرست و سوتین به بررسی این موضوع پرداختیم.

 

کرست‌ها بر خلاف سوتین ساختاری نیم‌تنه و به شکل BUSK    داشتند که دارای استخوان‌بندی بود. با یک غلاف از جلو پوشیده می‌شدند و سپس با استفاده از بندهایی که مانند بند کفش امروزی بود به هم متصل می‌شدند.

 

پایان اتصال این بندها اینطور بود که مثل پاپیون بندها را گره می‌زدند. درست مانند بستن کفش که پیش از رایج شدن بستن به شکل‌های امروزی تا دهه‌های ۷۰ و نیمه اول دهه ۸۰ ادامه داشت. برای همین برخی معتقدند که استفاده از پاپیون در سوتین امروزی از آنجا نشئت می‌گیرد.

 

اما یک دلیل دیگر هم در مورد تاریخچه استفاده از پاپیون در سوتین وجود دارد که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته باشد؛ آن هم چیزی نیست جز تاریکی!

 

شاید برایتان عجیب به‌نظر برسد. اما در روزگاری که خبری از برق نبود و زنان برای پوشیدن درست لباس مجبور بودند لباس‌های خود را لمس کنند، با لمس پاپیونی که روی سوتین قرار داشت میشد فهمید که کدام رویه آن درست است. البته باید این نکته را هم مد نظر بگیرید که در آن زمان سوتین‌ها تماما نخی بودند و خبری از اسفنج، فنر یا جک نبود که بتوان آن را تشخیص داد.

 

   -پنهان کردن اتصال کاپ

دوخت پاپیون تا سال‌های متمادی ادامه داشته و همچنان هم در انواع پوشش‌های زنانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما یکی دیگر از دلایل مهم آن برای پنهان‌سازی است.

 

در سوتین‌های فنری و گاها اسفنجی، برای اینکه دوخت بین دو کاپ را مخفی کنند از پاپیون نیز برای این منظور استفاده می‌کنند.

 

همانطور که برندهای لباس زیر نظیر ویکتوریا سکرت امروزه از همین ایده به منظور زیبایی استفاده کرده و به‌جای پاپیون، از یک اکسسوری فلزی که عموما نگین‌کاری شده و به شکل  که مخفف نام و لوگوی این برند است استفاده می‌کند.

   جمع‌بندی نهایی

 

اگرچه دلایل مختلفی برای استفاده از پاپیون و حتی ساختارهای دیگر بین کاپ‌ها وجود دارد، اما حالا می‌دانیم که ۴ دلیل عمده برای این منظور وجود داشته است. شاید در سال‌های دیگر از همین ایده ساده به منظورهای متفاوت دیگری استفاده شود.

 

اما در هر حال تصور و نوع نگاه دیگران به این مسئله هم می‌تواند عاملی برای دلیل تراشی باشد. درست مانند وقتی که در یک روز آفتابی در حال نگاه کردن به ابرهای آسمان هستید و هر کسی می‌تواند تکه ابرها را به موجودات و اجزای مختلفی ببیند.

 

در پایان اینکه فروشگاه اینترنتی یگیما وبسایتی در زمینه خرید انواع لباس زیر زنانه است. می‌توانید انواع مختلفی از سوتین‌ها، شورت‌های زنانه و نیم‌تنه را با طراحی مختلف خریداری کرده و در کمتر از ۷۲ ساعت از طریق پست دریافت کنید. برای مشاهده محصولات کافی است به برگه فروشگاه یگیما مراجعه کنید.

 

به‌نظر شما چه دلایل دیگری وجود دارد که از پاپیون در بین دو کاپ سوتین استفاده شود؟ خوشحال می‌شویم دیدگاه‌های خود را از بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

 

شما کاربران عزیز می توانید برای خرید لباس زیر زنانه ، شورت زنانه ، سوتین و همچنین سوتین ورزشی ، از فروشگاه اینترنتی یگیما اقدام کنید.

نظرات (1)

نسرین

سلام ،داخل سایتتون دارین این محصول رو؟