همه چیز درباره سوتین جک دار
همه چیز درباره سوتین جک دار

همه چیز درباره سوتین جک دار

سوتین جک دار یا پوش آپ(PUSH UP) که به نوعی با نام سوتین پددار نیز شناخته می‌شود، از اوخر دهه ۱۹۵۰ میلادی تولید شده و استفاده از آن بین خانم‌ها رواج یافت. وقتی صحبت از این می‌شود که سوتین جک دار چیست به این معنی است که این سوتین دارای درصد خاصی از نوع پد اسفنجی است که می‌تواند در فرم دهی به سینه و بزرگ‌تر نشان دادن سینه‌ها نقش موثری داشته باشد. با یگیما همراه باشید.

سوتین جک دار چیست؟

سوتین جکدار برای اولین بار توسط شرکت کانادایی wonderbra با تقلید از نوعی سوتین اروپایی به نام سینه کفتری(pigeonnant) الگو برداری و طراحی شد. درون کاپ‌های خود دارای نوعی پد در اندازه و اشکال مختلف است که می‌تواند در بزرگ نشان دادن سینه و فرم‌دهی به آنها نقش موثری داشته باشد. جدایی از این خانم‌هایی که زیاد تمایل به استفاده از سوتین فنردار دارند توصیه می‌شود که حتما مدلی استفاده کنند که دارای جک است.

جک سوتین چیست و چند نوع است؟

هدف از تولید این سوتین فرم دهی به سینه و بزرگ‌تر نشان دادن آنهاست که این کار از طریق جک انجام می‌گیرد. ساختار این جک نیز از پد تشکیل شده که ناحیه پایین و کناره‌های درون کاپ را در بر می‌گیرد. حال این نوع پد در چندین حالت مختلف تولید و درون کاپ قرار داده می‌شود که هر یک از این انواع مشخص کننده میزان بزرگ‌تر نشان دادن سینه است.

سوتین نیم جک

این مدل از انواع سوتین جک دار دارای درصد کمتری از پد درون کاپ است که نقش آن صرفا برای فرم دادن به سینه است و وظیفه بزرگ نشان دادن سینه در این مدل‌ها بیشتر از طریق فنر انجام می‌گیرد.

سوتین تمام جک

سوتین تمام جک دارای پد بیشتری بوده و کمک می‌کند که سینه‌ها تا یک یا حتی دو سایز نیز بزرگ‌تر از اندازه واقعی خود نشان داده شوند. این مدل در بخش پایینی کاپ پد زیادی داشته و در کناره‌ها نیز به منظور اصلاح فاصله بین چاک سینه‌ها داری پد است تا فرم سینه‌ها را زیباتر نشان دهد.

سوتین با جک ماساژوری

این مدل سوتین در ساختار جک خود دارای طراحی راه‌راه هستند. یعنی طراحی جک طوری است که گویی با قرار گیری چندین جک کوچک در کنار هم ایجاد شده است.

و سوالی که در پایان مطرح میشود این است که چه کسانی باید از سوتین جک دار استفاده کنند؟

حتما تا اینجا متوجه شدید که استفاده از سوتین دارای جک برای خانم‌هایی که سینه کوچک و فلت دارند مناسب است. گروه دیگری از خانم‌ها هم که به دلایل مختلفی همچون شیردهی یا افزایش سن دچار افتادگی سینه هستند می‌توانند از این مدل استفاده کنند.