چگونه خون پریود را از روی لباس زیر پاک کنیم؟
How to remove period blood from underwear?

چگونه خون پریود را از روی لباس زیر پاک کنیم؟

احتمال شما جزو خانم‌هایی باشید که پریود شدن برایتان ناراحت کننده باشد و از اینکه مجبور به پاک کردن خون پریود از لباس زیر خود هستید، گاهی اوقات ممکن است این موضوع خصوصا برای پوشش‌های روشن سخت باشد.

پریود شدن خانم‌ها با ماندن لکه خون بر روی لباس همراه است و ترجیحا باید شورت زنانه خود را به محض اینکه لگه خون گرفت تمیز کنید. اگر سریع عمل کنید، می‌توانید لکه را به طور کامل پاک کنید.

در ادامه این آموزش از مجله یگیما قصد داریم به معرفی چگونگی پاک کردن خون پریود از روی شورت و لباس زیر بپردازیم.

استفاده از پاک کننده آنزیمی یا اسپری پاک‌کننده

اگر فورا لکه خون پریود را تمیز نکنید یا آن را در آب داغ بشویید، خون می‌تواند به عمق الیاف پارچه جذب شود و لکه‌ی ایجاد شده را به سختی می‌توان پاک کرد. اگر این اتفاق افتاد، سعی کنید لباس زیر را با یک پاک کننده آنزیمی پاک کنید.

اسپری کردن این نوع پاک کننده‌ها که از فروشگاه‌های محصولات پاک کننده قابل تهیه هستند کمک می‌کند تا آنزیم‌های موجود در لکه‌های بیولوژیکی مانند خون را به‌راحتی پاک کنید.

پاک کردن لکه خونی لباس با جوش شیرین

برای این منظور چیزی حدود 1/4 فنجان(45 گرم) جوش شیرین را هر بار با 1 قاشق چایخوری(4.9 میلی لیتر) آب مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. سپس آن خمیر را روی فاق لباس زیر خود بمالید تا لکه را به صورت کامل بپوشاند.

حداقل 30 دقیقه زمان بدهید تا جوش شیرین به خوبی در الیاف پارچه نفوذ کند، اما اگر به‌دنبال نتیجه بهتری هستید، اجازه دهید یک شب بماند. سپس لباس زیر خود را مانند همیشه بشویید و خشک کنید. همچنین می‌توانید خمیری از نرم‌کننده یا قرص‌های له شده آسپرین یا ایبوپروفن درست کنید.

پاک کردن خون پریود از شورت با آب لیمو

یک لیمو را از وسط نصف کنید، سپس قسمت بریده شده لیمو را روی لکه خون لباس زیر خود بمالید. این کار را حدود 3-5 دقیقه یا تا زمانی که ببینید لکه از بین رفته است ادامه دهید. سپس لباس زیر خود را با آب خنک یا سرد بشویید و آویزان کنید تا خشک شود.

شستن لکه خون پریود تازه با آب سرد

ابتدا شیر آب سرد سینک یا وان حمام را باز کنید. اگر می‌توانید، به محض اینکه متوجه شدید که لباس هایتان به خون آلوده شده است، آن‌ها را با آب سرد بشویید.

در این آموزش به چگونگی پاک کردن لکه خون از روی شورت پرداخته و به شما کمک کردیم که چگونه متناسب با رنگ لباس زیر خود، لکه خون پریود را با استفاده از انواع شوینده، مواد موجود در خانه و یا حتی استفاده از آب سرد همراه با محلول‌های ساده از بین ببرید.

شما کاربران عزیز می توانید برای خرید لباس زیر زنانه ، شورت زنانه ، سوتین و همچنین سوتین ورزشی ، از فروشگاه اینترنتی یگیما اقدام کنید.