فواید لخت خوابیدن
Benefits of sleeping naked

فواید لخت خوابیدن

خوابیدن یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هرشب انجام می‌دهیم. داشتن خواب کافی فواید ناگفته بسیار زیادی در سلامت انسان دارد و عدم داشتن خواب کافی نیز مشکلی جدی در بسیاری از کشورهای دنیا به شمار می‌رود. ولی کیفیت خواب چه تاثیری در سلامت جسم و روح دارد؟ آیا تاکنون از فواید لخت خوابیدن برای سلامتی تان خبر داشته اید؟ اگر نه که در ادامه این مطلب با یگیما همراه باشید تا با برخی از مهم ترین فواید لخت خوابیدن آشنا شوید.

خوابیدن برای شما راحت تر می‌شود

وقتی مجبور نباشید که نگران خوابیدن با لباس و لباس خواب باشید همه چیز کم کم ساده تر می‌شود. دیگر نیازی به خریدن لباس خواب ندارید و باین ترتیب می‌توانید پولی که برای خریدن آن صرف می‌کردید را پس انداز کنید.

احساس خوشحال تر بودن و آزاد تر بودن را تجربه می‌کنید

تصور کنید که بدون آنکه لباسی بر تن داشته باشید در تختخوابتان دراز کشیده‌اید و هیچ لباس‌های تنگ و آزار دهنده‌ای بر تن ندارید که مزاحمتی برای شما داشته باشد؛ پوست بدن شما تنها تماسی مستقیم و بدون مانع با ملحفه‌های نرم و نازکتان دارد. این احساس باعث می‌شود که لبخندی بر لبانتان بنشیند و احساس آزادتر بودن و رهاتر بودن را تجربه خواهید کرد.

به پوست خود کمک خواهید کرد

زمانیکه برهنه خوابیدن را تجربه می‌کنید پوست شما هم شروع به نفس کشیدن می‌کند. معمولا اندام‌های محرمانه شما، زیربغل‌ها و کف پاهایتان در تمام طول روز محدود بوده و غالبا حتی در تابستان‌ها نیز با چندین لایه لباس پوشیده شده‌اند. به این بخش‌های بدن خود اجازه دهید تا نفس بکشند. این کار خطر ابتلا به برخی بیماری‌های پوستی از جمله قارچ انگشتان پا که در نتیجه عرق کردن و محدود شدن پوست بدن در لباس به‌وجود می‌آید را کاهش خواهد داد.

خوابیدن در تابستان را برای شما قابل تحمل تر می‌کند

داشتن یک خواب خوب در فصل تابستان کاری سخت است. در صورت نداشتن دستگاه تهویه یا خنک‌کننده هوا، اتاق خواب به فضایی خفه‌کننده و گرم در شب تبدیل خواهد شد. در چنین شرایطی، درآوردن لباس‌ها خواب شبانه را برای شما راحت تر می‌کند.

اعتماد به نفس‌تان را بالا می‌برد

اگر با ظاهر بدن خودتان مشکل دارید، لخت خوابیدن می‌تواند به پذیرش و دوست داشتن خودتان کمک کند. به عنوان اولین گام هر شب قبل از خواب خودتان را برهنه در آینه ببینید. ممکن است در ابتدا از آن‌چه می‌بینید راضی نباشید ولی پس از گذشت زمان کوتاهی به ظاهرتان عادت می‌کنید و اعتماد به نفس‌تان بهبود می‌یابد.

از عفونت واژن جلوگیری مي‌کند

پوشیدن لباس‌های تنگ خطر ابتلا به عفونت را افزایش می‌دهد. یکی از فواید لخت خوابیدن برای زنان این است که اندام‌های جنسی آن‌ها خنک نگه می‌دارد و احتمال بروز عفونت را کاهش می‌دهد.

خلق و خو را بهبود می‌بخشد

هر چه زمان بیشتری را برهنه در کنار همسرتان در رختخواب به سر ببرید، اکسی‌توسین بیشتری در بدن‌تان آزاد می‌شود. به این ترتیب با اکسی‌توسین بیشتر، خلق و خوي‌تان بهبود می‌یابد و رابطه‌ی جنسی‌تان نیز بهتر می‌شود.

مطالب مرتبط:
مزایای شورت نخی
خرید شورت زنانه