مزایای شورت نخی
مزایای شورت نخی

مزایای شورت نخی

لباس زیر، پراستفاده ترین لباسی است که هر کسی در طول عمر خود از آن استفاده میکند. البته این برای بانوان بیشتر صدق میکند؛ چراکه لباس زیر(شورت و سوتین) برای سلامت اندام هایِ آنها بسیار تعیین کننده است. اکثر پزشکان به ما توصیه میکنند که از لباس زیر نخی استفاده کنیم. اما چرا؟ به چه منظور؟
امروز با یگیما همراه باشید تا با یکدیگر پاسخ این پرسش ها را متوجه بشویم.

 

جنس لباس زیر

همه ما میدانیم که لباس زیر با پوست نواحی مهم ما در ارتباط مستقیم است. این یعنی سلامتِ ما به انتخابِ نوع و جنس لباس زیر بستگی دارد. اگر جنس لباس زیر از پارچه هایِ نامرغوب و نامناسب باشد، عواقب جبران ناپذیری را برایمان در پی خواهد داشت. اگر کمی دقیقتر شویم میبینم که ما این لباس زیرها را در 24 ساعت روز و در هفت روز رفته به تن خواهیم کرد. یعنی جزوی جدایی ناپذیر از بدن ما خواهند شد. اگر کمترین مشکلی در جنسِ این شورت ها یا سوتین ها باشد به راحتی هرچه تمامتر موجب بیماری ما میشود.

پوست شما باید نفس بکشد !

نواحی حساس مثل واژن یا سینه ها از آنجایی که رطوبت دارند، نیاز به وجود جریان هوا دارند. با اینکار پوست نفس میکشد و از انواع بیماری های پوستی و عفونت هایِ واژن جلوگیری میشود.

بیشتر بخوانید : لباس زیرهای نایلونی

لباس زیر مناسب

لباس زیر مناسب، لباس زیری است که نرم و لطیف باشد تا به پوست نواحیِ حساس شما آسیبی نرساند و موجب اذیت و آزار شما نباشد. جنسش ضد حساسیت باشد و همچنین حتما باید سایزهای آزاد و راحتی داشته باشد. ( البته منظور از آزاد، لباس زیر گشاد نیست. چراکه لباس زیر شما اگر خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد در طول روز موجب آزار شما میشود. بنابراین حتما در انتخاب سایز لباس زیر دقت کنید). شورتی که انتخاب میکنید فاق نخی داشته باشد. باعث تنفس پوست شود؛ یعنی از پارچه تنفس پذیر تولید شود. سعی کنید لباس زیری را تهیه کنید که از جنس نخ پنبه تولید میشود.

بهترین لباس زیر

بهترین لباس زیرها از نخ پنبه تولید میشوند. پنبه بشدت مقرون به صرفه است. درجه حرارت را کنترل میکند و پوست شما میتواند به راحتی هرچه تمامتر نفس بکشد. همچنین در هر جایی که باشید دمای بدن شما را ثابت نگه میدارد و حس کاملا راحتی به شما میدهد. الیاف مصنوعی از نفت تولید میشود و این برای طبیعت هم بسیار زیان بار است. حال آنکه پنبه از گیاهی تولید میشود که رشد مجددش هم ممکن است و این برای طبیعت گزینه خیلی خیلی بهتری است.

مطالب مرتبط:
سوتین بارداری
انواع سوتین برای خانم ها