معمولا باید چند سوتین داشته باشیم؟
How many bras should we usually have?

معمولا باید چند سوتین داشته باشیم؟

داشتن نظم و تناسب در زندگی یک امر ضروری است؛ هرچند که بسیاری از افراد در بی نظم بودن موفق‌ترند. اما در مورد کمد لباس زیر، وضعیت متفاوت است. کمد شما باید کاربردی بوده و تنوع مختلفی از لباس‌های زیر را در خود جای داده باشد؛ صرفا زیبا بودن و نظم داشتن آن مهم نیست. با یگیما همراه باشید.

داشتن چند سوتین ضروری است؟

به طور خلاصه وقتی صحبت از این می‌شود که «داشتن چند سوتین در کمد لباس زیر ضروری است؟» عدد خاص و تعیین شده‌ای وجود ندارد که برای همه یکسان باشد. اما دو عامل مهم تعیین کننده برای اینکه مشخص شود به چه تعداد سوتین نیاز دارید و کدام استایل برای شما بهتر است وجود دارد که عبارتد از:

-سبک زندگی شما. یعنی اینکه فعالیت روزانه شما چگونه سپری می‌شود؟
-کمد لباس شما. داشتن سوتین‌هایی که با لباس‌های شما کار می‌کنند، کلیدی است.

به عنوان مثال، اگر چند بار در هفته ورزش می‌کنید، حداقل باید 2 تا 3 سوتین ورزشی را داشته باشید که متناسب با نوع فعالیت ورزشی از افتادگی سینه و ایجاد مشکلات مشابه جلوگیری کنند.

۳ تا ۴ عدد سوتین معمولی روزمره

منظور از سوتین‌های روزمره همان سوتین معمولی است که اغلب در طول هفته می‌پوشید. در طول فعالیت روزانه‌ای که درون منزل دارید، نیازمند سبک خاصی از پوشش هستید که ویژگی‌های زیر را دارا باشد:

احساس راحتی داشته باشید.
سوتین از سینه‌های شما در عین راحت بودن، حمایت کافی را داشته باشد.
متناسب با لباس روزمره که عموما لباس‌های راحتی درون منزل هستند هماهنگ باشد.

توصیه می‌شود که حداقل ۳ تا ۴ سوتینی که در گروه سوتین‌های روزمره قابل پوشش درون خانه هستند را داشته باشید. البته که لزومی ندارد هر روز درون منزل سوتین به تن داشته باشید و بهتر است که هر چند روز یک بار اصلا سوتین به تن نکنید.

۱ تا ۳ عدد سوتین ورزشی

بسته به اینکه فعالیت ورزشی شما از نظر انجام تحرکات در چه سطحی باشد، می‌توانید از سه نوع سوتین ورزشی استفاده کنید.

شدت ضربات کم
شدت ضربات متوسط
شدت ضربات زیاد

منظور از شدت ضربات در اینجا همان نوع فعالیت ورزشی است. مثلا فعالیتی مثل دویدن روی تردمیل یک فعالیت ورزشی با شدت متوسط به حساب می‌آید که ضروری است نوع سوتین شما از نوع فنردار باشد تا حمایت بهتری از نظر نگهداری سینه‌ها به صورت ثابت در جای خود داشته باشد.

در حالی که فعالیت روزانه‌ای مثل پیاده روی در گروه شدت ضربات کم قرار دارد و شابد هم استفاده از یک سوتین روزمره معمولی برای شما کافی باشد.

اما در خصوص انجام فعالیت‌هایی همچون بوکس، کاراته و… که حرکات سریع و در عین حال قدرتی دارید، باید از سوتین ورزشی با ضربات زیاد استفاده کنید که این مدل‌ها را با نام سوتین ورزشی کپسول دار می‌شناسیم.

لذا انتخاب اینکه چند سوتین ورزشی داشته باشید ابتدا باید بر اساس نوع فعالیت ورزشی بررسی شود که در چه سطحی از ضربات قرار دارد و سپس متناسب با آن انتخاب گردد.

۱ تا ۳ عدد سوتین برلت

اگر خانمی با سینه‌های کوچک و به اصطلاح فلت هستید، داشتن سوتین برلت به شما پیشنهاد می‌شود. این سوتین‌ها که ترکیبی از سوتین‌های کراپ و کلاسیک هستند، شکل و ظاهر زیبایی را دارند که اغلب دارای بند شانه نازک، بدون فنر سیمی و به‌نوعی دارای ویژگی‌های یک نیم تنه هستند.

به نظر شما شما چه تعداد سوتین باید از مدل‌های دیگر داشته باشیم؟ خوشحال می‌شویم نظرات خود را از بخش دیدگاه‌ها برای ما ارسال کنید.

 

مطالب مرتبط:
نکاتی درباره شستشویِ بهتر لباس زیر
ترفندهایی برای استفاده از سوتین