روش های جلوگیری از افتادگی سینه
Methods to prevent breast sagging

روش های جلوگیری از افتادگی سینه

اگر واقعا به دنبال درمان چیزی هستید، باید از آن جلوگیری و پیشگیری کنید. آگاهی بخشی و آشنا کردن خانم‌ها با روش های جلوگیری از افتادگی سینه می‌تواند بهترین روش درمانی برای آن باشد. در ادامه این مطلب به شما عزیزان روش هایِ جلوگیری از افتادگیِ سینه را خواهیم گفت. با یگیما همراه باشید.

الف) تغذیه و رژیم غذایی

در دنیا هیچ رژیم غذایی وجود ندارد که از پیری و شل شدن پوست جلوگیری کند. یا اینکه شما نمی‌توانید قوانین گرانش فیزیکی را نقض کنید.

اما می‌توانید با داشتن رژیم غذایی سالم که سرشار از آنتی اکسیدان بوده و از میوه و سبزیجات تازه تامین می‌شود، سلامت، شادابی و عمر پوست خود را برای چندین سال افزایش دهید.

ب) کنترل و ثابت نگه داشتن وزن

تا به‌حال دقت کردید خانم‌هایی که پس از سال‌ها چاقی یک‌باره تصمیم می‌گیرند وزن خود را تا چند کیلو کم کنند، در پایان با شکمی افتادگی مواجه می‌شوند؟

افزایش و کاهش وزن می‌تواند روی اندازه پوست شما تاثیر خواهد گذاشت. وقتی وزن خود را بیشتر کنید، پوست شما رشد می‌کند تا حجم مورد نیاز بدن را پوشش دهد. اما زمانی که یک‌باره وزن خود را چندین کیلو کم می‌کنید راه برگشت پوست به اندازه قبلی وجود ندارد.

پ) استفاده از سوتین مناسب و با کیفیت

اگر شما از سوتینی استفاده کنید که حمایت کافی از بدن شما داشته و از آسیب وارد شدن به رباط‌های سینه جلوگیری کند، تا حد قابل توجهی بین ۵ تا ۱۰ سال می‌توانید زمان ابتلا به آن را به تعویق بیندازید. البته به شرطی که عوامل دیگر که موجب تاثیر روی بافت پوست می‌شود را نادیده نگیرید.

ت) سیگار کشیدن و استعمال دخانیات

سیگار کشیدن یکی از مهم‌ترین عواملی است که چراغ خاموش موجب افتادگی سینه می‌شود. استعمال دخانیات از هر نوعی که باشد(سیگار، تنباکو، توتون، غلیان و…) در دراز مدت با از بین بردن کلاژن موجود در پوست باعث می‌شود که پوست سینه شما ظریف شده و کمتر پر به‌نظر برسد.

ث) ورزش کردن و تغییر سبک زندگی

انجام ورزش‌هایی که به تقویت عضلات پشتی سینه کمک کرده و باعث سفتی سینه و انقباض بیشتر رباط‌ها شود، نقش موثر دیگری است که در جلوگیری افتادگی سینه‌ها دارد.

سعی کنید ورزش کردن را همیشه دنبال کنید. در هنگام ورزش هم حتما از سوتین ورزشی خوبی که سینه‌ها را در جای خود نگه داشته و از پرش آنها جلوگیری کند استفاده کنید.

ج) استفاده از کرم ضد آفتاب

پوست اطراف سینه جدایی از اینکه به نگه داشتن وزن سینه‌ها کمک میکند، عامل مهمی برای داشتن لیفت طبیعی سینه است. بنابراین محافظت از پوست اطراف سینه به کمک کرم ضد آفتاب، برابر با محافظت از کل ناحیه سینه است.

ممنون که با ما همراه بودید.

مطالب مرتبط:
افتادگیِ سینه
معمولا باید چند سوتین داشته باشیم؟