سوتین سفت چه عوارضی دارد؟
What are the side effects of a tight bra?

سوتین سفت چه عوارضی دارد؟

همانطور که پوشیدن شورت تنگ باعث ایجاد مشکلاتی بر روی پوست این ناحیه و افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف خواهد شد، پوشیدن و بستن سوتین سفت نیز می‌تواند بر روی سینه‌ها نیز تاثیر بدی بگذارد. با یگیما همراه باشید.

چرا نباید از سینه بند تنگ استفاده کرد؟

تصور اشتباهی که بیشتر خانم‌ها در مورد بستن سوتین دارند این است که انتخاب این نوع سوتین‌ها باعث فرم‌دهی بیشتر به سینه خواهد شد.

آنها با هدف جمع کردن سینه و لیفت دادن آنها به سمت بالا معمولا بندهای روی شانه سوتین را سفت می‌کنند تا سینه‌ها بالا برود. اما از این موضوع که باعث ایجاد فشار بیشتر روی سینه می‌شود غافل هستند. یکی از علائم این فشار نیز گردن درد است.

5 مورد از عوارض بستن سوتین سفت

ایجاد مشکلات پوستی و جوش روی سینه

چه در لباس زیر و چه در سایر پوشش‌ها، وقتی زیادی تنگ باشند و به اصطلاح به بدن سفت بچسبند موجب تعریق شده و به جایی عالی برای رشد انواع باکتری و عوامل بیماری‌زا پوستی تبدیل خواهند شد.

سوتین و به شکل کلی لباس زیر با توجه به اینکه در تماس مستقیم با بدن هستند، بیشتر شما را در معرض این خطرات قرار خواهد داد.

ایجاد اختلال در گردش خون و تنفس سینه

دومین موردی که با بستن سینه بند سفت دچار آن می‌شوید که خود عاملی برای ایجاد مشکلات دیگر است، کاهش گردش خون و نرسیدن اکسیژن کافی در این ناحیه است که در اثر فشار زیاد ایجاد می‌شود.

احتمال ابتلا به سرطان سینه با بستن سوتین سفت

این مورد نیازی به توضیح ندارد و خب همه میدانیم که پوشیدن سوتین سفت در نهایت خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش میدهد.

ایجاد مشکلات گوارشی

شاید برای شما عجیب باشد که سینه‌ها چه ارتباطی با بخش گوارشی بدن دارند که مشکلی برای آنها ایجاد کنند؟ این بخش از بدن که حتی در فاصله و رابطه مستقیم با بخش گوارشی بدن هم ندارد!

اما بد نیست بدانید که فشاری که روی دیافراگم در ناحیه سینه‌ها ایجاد خواهد شد می‌تواند ضمن اینکه برای شما دردناک باشد، در طولانی مدت باعث اثرات منفی روی سیستم گوارشی شده و تغذیه شما را نیز تهدید خواهد کرد.

کمر درد و دردهای گردنی

یکی دیگر از عوارض بستن سوتین سفت، ایجاد دردهایی است که در ناحیه کمر و گردن به‌وجود خواهد آمد. وقتی شما سوتین سفت ببندید، به این معنی است که بندهای روی شانه را تا حد زیادی کوتاه‌تر کرده‌اید. پس فشار مضاعفی بر روی شانه‌ها و خود گردن ایجاد می‌گردد.

حال راهکار چیست؟

چاره کار برای خلاصی از همه مشکلات بالا استفاده از سوتین با اندازه مناسب است. فراموش نکنید پیش از زیبایی، سلامتی اهمیت دارد و اگر سلامت نباشید، زیبایی مفت نمی‌ارزد 🙂

 

مطالب مرتبط:
8 روش درمان افتادگی سینه
ترفندهایی برای استفاده از سوتین