سوتین ورزشی چه نوع سوتینی است؟
What kind of bra is a sports bra?

سوتین ورزشی چه نوع سوتینی است؟

پوشیدن سوتین ورزشی مناسب نه تنها شما را در حین ورزش راحت نگه می‌دارد، بلکه از کشش بیش از حد رباط‌های سینه و ایجاد درد جلوگیری می‌کند. چه زمانی که برای اولین بار اقدام به خرید سوتین ورزشی می‌کنید و چه زمانی که نوبت تعویض سوتین جدیدی فرارسیده، در صورتی که با راهنمای خرید سوتین مخصوص ورزش آشنا نباشد، می‌تواند روی ورزش کردن شما تاثیرگذار باشد.

حال بیایید در ادامه این مقاله از مجله یگیما به بررسی این نوع سوتین بپردازیم و نکاتی را درباره تعویض آن بیان کنیم.

سوتین ورزشی چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

سوتین ورزشی یا sport bra همانطور که از نامش مشخص است مخصوص استفاده برای ورزش ایجاد شده و مناسب فعالیت‌هایی است که بدن ما تب و تاب زیادی دارد. همانطور که می‌دانید هنگام انجام دادن ورزش سینه خانم‌ها در اثر دویدن، پرش، بالا و پایین شدن و دیگر حالات مختلف تکان‌های زیادی دارد.

سینه انسان از طریق رباط‌هایی به بخش شانه متصل بوده و توسط این رباط‌ها حمایت می‌شود. زمانی که فعالیت‌های زیاد و سنگین مثل ورزش کردن انجام دهید، به دلیل وزن سینه‌ها این بالا و پایین پریدن‌ها موجب کش آمدن رباط در بدن خواهد شد. خصوصا برای خانم‌هایی که سینه بزرگ‌تری دارند.

نتیجه این پیامد این خواهد بود که در دراز مدت رباط کش آمده و باعث عارضه افتادگی سینه در خانم‌ها می‌شود. همین امر سبب می‌شود تا پیش از اینکه به سنین بزرگسالی بگذارید، خانمی با سینه‌های افتاده باشید که مجبور است حالا در این سنین نسبتا پایین و کم، از سوتین مخصوص برای افتادگی سینه استفاده کنید.

چرا که فرم سینه‌های شما از دست رفته است و شاید تنها راه موجود برای رفع این مشکل از طریق عمل جراحی باشد که آن هم مخاطرات و مشکلات خاص خود را دارد.

نکاتی در خصوص تعویض سوتین های ورزشی

-سوتین های ورزشی خود را هر ۴ تا ۶ ماه یکبار تعویض کنید.

اگر به طور منظم ورزش کنید، به مرور زمان سوتین کشیده شده و خاصیت الاستیکی خود را از دست خواهد داد. به همین دلیل، مهم است که هر ۶ ماه یک بار سوتین ورزشی بخرید تا همیشه پشتیبانی عالی از سینه‌های خود در فعالیت ورزشی داشته باشید.

-اگر باند سوتین تغییر کرده به فکر خرید سوتین جدید باشید.

بند سوتین تاثیر فوق العاده بالایی در میزان حمایت از سینه‌ها دارد. اگر وقتی در حال حرکت هستید باند سینه می‌چرخد یا خیلی کشیده می‌شود، وقت آن است که یک سوتین ورزشی جدید تهیه کنید. اگر از تنگ‌ترین قلاب روی بند خود استفاده می‌کنید، این موضوع هم نشانه ای از کشیده شدن سوتین شما دارد که وقت تعویض آن فرا رسیده است.

-اگر همه بندها کشیده شده، یک سوتین ورزشی جدید پیدا کنید.

اگر با کشیدن تسمه‌های سوتین متوجه شدید که دیگر قدرت کافی ندارند، احتمالا همگی بندها کشیده شده‌اند. تسمه‌هایی که هنگام ورزش از شانه‌های شما می‌افتد دیگر منقضی شده است.

-اگر بعد از ورزش احساس درد در سینه دارید، سوتین خود را تعویض کنید.

اگر تمرین را تمام کردید و قفسه سینه‌تان درد داشت یا اینکه حین ورزش کردن سینه‌های شما به پهلو تغییر حالت می‌دهند، این نشانه نهایی این است که سوتین ورزشی شما برای شما کار نمی‌کند. اگر سوتین ورزشی شما حمایت مناسبی از شما نمی‌کند، وقت آن رسیده است که یک سوتین جدید تهیه کنید.

ممنون که با ما همراه بودید

مطالب مرتبط:
برندِ ایرانی بارون
برندهایِ معروف لباسِ زیر ایرانی کدامند؟