دلایل عجیب تغییر اندازه سینه
The strange position of breast size change

دلایل عجیب تغییر اندازه سینه

فعالیت‌های هورمونی که در طول ماه در بدن خانم‌ها صورت می‌گیرد یا به طور کلی فعالیت روزمره‌ای که آنها دارند، نقش بسیار موثری در تغییر اندازه سینه آنها دارد که منجر به بزرگ یا کوچک شدن سوتین خواهد شد. در نتیجه مجبور به خرید سوتین جدید خواهند شد که در صورت نداشتن اطلاعات کافی در خصوص دلایل تغییر اندازه سینه‌ها، برای شما هزینه خواهد داشت.

بیشتر این تغییرات با بزرگ شدن سینه خود را نشان می‌دهند که در چنین شرایطی سوتین تنگ شده و مشکلاتی را نیز برای آنها ایجاد خواهد کرد. خصوصا در دوران پریود که سینه‌ها دردناک هستند.

در ادامه این پست از مجله یگیما قصد داریم به معرفی این 6 عامل مهم بپردازیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

خانم‌ها دارای تغییرات هورمونی بسیار زیادی در طول ماه هستند و به شکل‌های خاصی همچون پریود، بارداری و شیردهی، انجام تمرینات ورزشی و… تحت شدیدترین حملات این هورمون‌ها در بدن قرار می‌گیرند.

پس می‌توان اینطور تصور کرد که این تغییرات دلیل بسیار خوبی برای خرید سوتین و ست لباس زیر در هر ۶ ماه هستند؛ چرا که همین تغییرات هستند که موجب تغییر اندازه سینه و در نتیجه کوچک یا بزرگ شدن سوتین خواهند شد.

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند باعث کوچک شدن یا رشد سینه شما شود، که ممکن است حتی از برخی از آنها آگاه نباشید. یکی از عوامل بارزتر ژنتیک است. وراثت نه تنها در اندازه و وزن بدن شما نقش دارد، بلکه می تواند بر میزان ذخیره چربی در سینه شما نیز تأثیر بگذارد.

اما با این حال، ژن‌های شما و چیزی که از والدین خود به ارث بردید، تنها دلیل تغییر اندازه سینه‌های شما نیست. اگر به‌نظر می‌رسد که اندازه سینه شما در حال تغییر است، شش دلیل کمتر شناخته شده برای آن وجود دارد.

6 علت عجیب تغییر اندازه سینه و سوتین:

-رژیم غذایی و تغییر سایز سینه

-انجام تمرین سینه و ورزش

-کنترل تولد و قرص‌های ضد بارداری

-بارداری و شیردهی

-پریود و رابطه آن با تغییر اندازه سینه

-مصرف کافئین

 

جمع‌بندی:

در این مطلب سعی کردیم که 6 عامل مهمی که موجب بزرگ یا کوچک شدن سینه‌ها در خانم‌ها می‌شوند را نام ببریم و توام با آن به این نتیجه برسیم که تغییر اندازه سوتین بر اثر چه عواملی رخ می‌دهد.

این تغییرات چیزی نیست که شما را از بدن خود بیزار کند. انجام این تغییرات در بدن شما ضروری است و نشان از این دارد که بدن سالمی دارید. پس نباید از بابت آن احساس شرم داشته باشید.

 

مطالب مرتبط:
نکاتی درباره هدیه دادنِ لباس زیر به دیگران
سوتین سفت چه عوارضی دارد؟