معایب و عوارض خوابیدن با سوتین
Disadvantages and complications of sleeping with a bra

معایب و عوارض خوابیدن با سوتین

خوابیدن با سوتین(به ویژه سوتین‌های چسبیده و تنگ) از عوامل اصلی هستند که باعث می‌شود خانم‌ها در طول شب خواب راحتی نداشته و مدام در آشفتگی به‌سر ببرند. حتی انقباض بسیار کم ناشی از سوتین هم موجب ناراحتی شده و بر کیفیت خواب تأثیر خواهد گذاشت. پس آیا باید با سوتین بخوابید؟ با یگیما همراه باشید تا به این پرسش پاسخ دهیم.

این نوع خوابیدن ایده مناسبی نیست، چون بر کیفیت خواب شما تأثیر خواهد گذاشت. برخی خانم‌ها سوتین را هنگام خواب شب هم در نمی‌آورند زیرا آنها درباره اثرات جاذبه زمین نگران هستند و باور دارند که به تن داشتن سوتین احساس راحتی بیشتری به آنها می‌دهد تا به روی شکم بخوابند. این باور نیز اشتباه است اما این مورد کاملا بستگی به راحتی و عادت هر فرد دارد.

بنابراین اگر تصمیم دارید با سوتین بخوابید، بهتر است از سوتین‌های آزاد، نرم و انعطاف پذیرتر استفاده کنید که این گروه از پوشیدنی‌ها با نام سوتین مخصوص خواب شناخته می‌شوند. به عنوان مثال اگر در طول روز از سوتین فنردار استفاده می‌کنید باید بدانید که این نوع سوتین‌ها برای استفاده در شب نه‌تنها مناسب نیستند، بلکه خطراتی را نیز دارند. بارها اتفاق افتاده که به دلیل تعویض نکردن طولانی مدت در حین خواب فنر از پارچه سوتین خارج شده و موجب ایجاد زخم در سینه شده است.

پوشیدن سوتین تنگ در هنگام خواب مشکلات بهداشتی فراوانی را به دنبال دارد.

در اینجا تعدادی از این مشکلات را بررسی خواهیم کرد:

1.کاهش شدت جریان خون

همانطور که می‌دانید، بافت سینه چه در آقایان و چه در خانم‌ها از رگ‌های خونی بسیار زیادی تشکیل شده است که به صورت رشته و در موازات هم در یک محیط دایره‌ای شکل قرار دارند. خوابیدن با سوتین تنگ مانع جریان خون طبیعی بدن شده و در دراز مدت به بافت سینه آسیب می‌رساند. به‌ویژه اگر سوتینی که می‌پوشید فنردار باشد.

۲. اخلال در خواب شبانه

در نتیجه ایجاد سردردها و آشفتگی‌هایی که کاهش شدت جریان خون دارد، موجب می‌شود که در طول شب خواب مناسب و کافی نداشته باشید و مدام در طول روز کسل باشید.

۳. ایجاد حساسیت پوستی

سوزش پوست و حساسیت در ناحیه سینه، شانه‌ها و حتی پشت یکی دیگر از معایب بستن سوتین در هنگام خواب است. در حین خواب احتمال اینکه قلاب‌ها و بندهای سوتین به پوست شما ساییده شده و موجب ایجاد خراشیدگی را روی پوست شوند وجود دارد.

۴. تاثیر منفی بر سیستم لنفاوی

خوابیدن با سوتین بر فیزیولوژی سینه تأثیر می‌گذارد شما با خوابیدن با سوتین، به ویژه سوتین‌های تنگ، منقبض کننده و سیم دار، تأثیراتی منفی چشمگیری بر سیستم لنفاوی بدن خود می‌گذارید.

مطالب مرتبط:
آیا لازم است هنگام خواب سوتین ببندیم؟
خرید شورت زنانه