8 روش درمان افتادگی سینه
8 ways to treat breast sagging

8 روش درمان افتادگی سینه

کلیه صنایع زیبایی و سلامت همچون فروشندگان لوسیون‌ها، کرم‌ها و سوتین‌های مخصوصی که ظاهرا به افراد کمک می‌کند از افتادگی سینه جلوگیری کنند، از فراهم کردن شرایطی که موجب افتادگی سینه‌های شما شود سود می‌برند؛ در حالی که تنها چند گزینه واقعی وجود دارد. به عنوان مثال، شما می‌توانید افتادگی را با لیفت درست سینه و تغییراتی در سبک زندگی خود درمان کنید.

یا با انجام حرکاتی خاص که جنبه ماساژ درمانی دارند که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد، به درمان خانگی افتادگی سینه پرداخته و سینه‌های خوش فرم در سنین بزرگسالی هم داشته باشید. با یگیما همراه باشید

۱. تغییر سبک زندگی

اولین چیزی که برای درمان افتادگی سینه باید دنبال کنید یک بازنگری روی سبک زندگی شماست. درست بنشینید، فعالیت‌های روزمره را در حالت ایستادگی درست بدن انجام دهید و از همه مهم‌تر صاف راه بروید.

۲. انجام ورزش و تناسب اندام

بافت سینه خانم‌ها در مقایسه با آقایان بیشتر شامل چربی و سیستم مجاری پستانی است. ورزش کردن باعث افزایش یا کاهش مقدار بافت سینه شما نمی‌شود؛ پس افسانه‌ای که می‌گوید «ورزش کردن باعث بزرگتر کردن سینه‌ها می‌شود» را باید کنار بگذارید.

می‌توان ورزش کردن را به عنوان یکی از روش‌های درمانی افتادگی سینه متصور شد که با ایجاد انقباض در بافت ماهیچه‌ای این نواحی، می تواند به کشیدگی سینه‌های شما کمی بالاتر از روی دیواره سینه کمک کرده و به عنوان یک راهکار درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

۳. استفاده از سوتین حرفه ای

استفاده از سوتین به خودی‌خود نمی‌تواند سینه‌های شما را تغییر دهد، اما می‌تواند با حمایت مناسب آنها را در سطحی که دوست دارید نشان دهد. یک سوتین مناسب ظاهری را که می‌خواهید زیر لباس به شما می‌دهد.

۴. جراحی پروتز سینه

استفاده از جراحی پروتز سینه آخرین چیزی است که برای یک روش درمانی افتادگی سینه باید به آن فکر کنید. جراحی لیفت سینه برای معکوس کردن افتادگی سینه بسیار موثر است.

پزشک جراح بسته به میزان افتادگی و شرایط شما می‌تواند پوست اضافی را برای بالا آوردن سینه‌های افتاده بردارد. یا اینکه از روش قرار دادن ایمپلنت سینه یا سیلیکون درون بافت سینه به منظور لیفت دادن و همچنین بزرگ‌تر کردن سینه‌ها استفاده کند تا کل ناحیه سینه پرتر به‌نظر برسد.

۵. کمک به لیفت سینه ها

بخش بزرگی از لیفت سینه‌ها را باید به کمک سوتین انجام دهید؛اما بخش دیگر آن مربوط به نحوه خوابیدن شماست. سعی کنید به خوابیدن صاف عادت کنید و خوابیدن به پهلو یا روی شکم را به حداقل‌ترین حالت ممکن برسانید.

۶. ماساژ درمانی

ماساژ درمانی برای افتادگی سینه به این معنی نیست که یک روش کاملا موثر و مستقیم باشد؛ بلکه از این نظر که سینه‌ها را سفت کرده و به سلامت و شادابی پوست کمک می‌کند اهمیت پیدا می‌کند.

۷. تنظیم درست بند سوتین

تنظیم درست بند سوتین می‌تواند سینه‌ها را در وضعیت مناسب قرار داده و از کشیدگی آنها جلوگیری به عمل آورد.

۸. استفاده از پد سوتین

استفاده از پد سینه درون کاپ سوتین نخی یک از این راهکارها است. بسیاری از خانم‌ها این مدل سوتین را بهترین سوتین روزمره می‌شناسند و چون با آن احساس راحتی دارند بیشتر از این مدل استفاده می‌کنند.

در پایان بهتر است بدانید که، سینه‌های آویزان به همان اندازه سینه‌های سفت و تند زیبا هستند. با این حال، اگر احساس می‌کنید که درمان کیفیت زندگی شما را بهبود می‌بخشد، می‌توانید از آن استفاده کنید.

مطالب مرتبط:
خرید سوتین
روش های جلوگیری از افتادگی سینه
افتادگیِ سینه