چه سوتین هایی را باید فورا دور بیندازیم؟
What bras should we throw away immediately?

چه سوتین هایی را باید فورا دور بیندازیم؟

در حالی که هر ساله ما در مناسبت‌های خاصی، خصوصا سال نو به فکر تازه شدن با خرید لباس جدید هستیم، چرا کشوی لباس زیر خود را نیز تازه نکنیم؟ اما با این حال برخی خانم‌ها خصوصا در ایران تصورشان این است که چون سوتین یک لباس زیر محسوب شده و تاثیری در سبک مد آنها به‌دلیل دیده شدن ندارد، پس چه لزومی دارد که از شر سوتین‌های قبلی خود خلاص شوند؟

اصولا وقتی صحبت رهایی از شر سوتین می‌شود، تصور همه این است که به دلیل کهنه شدن یا مناسب نبودن سایز است که باید به این قضیه نگاه کرد. در حالی که اینطور نبوده و دلایل دیگری جز این هم وجود خواهد داشت.

1. سوتین‌هایی که مناسب شما نیستند

اول از همه، 15 تا 20 دقیقه به خودتان فرصت دهید تا سوتین‌هایی که مناسب نیستند را در یک گروه جداگانه مرتب کنید.

هر سوتین را یک بار پوشیده و جلوی آینه از ابعاد مختلف و با لباس‌های گوناگون خودتان را برانداز کنید. از خود سوالاتی از قبیل زیر را بپرسید تا ببینید که آیا این سوتین واقعا مناسب شماست یا نه؟

آیا با پوشیدن این سوتین احساس راحتی دارید؟
آیا این سوتین لیفت مناسبی به سینه شما می‌دهد؟
آیا رنگ‌بندی و طراحی که دارد با سایر لباس‌های شما هماهنگ است؟
اگر این سوتین در گروه سوتین‌های خاص قرار دارد، آیا همچنان به آن نیاز دارید؟ مثلا ممکن است سوتین ورزشی باشد در حالی که دیگر به سراغ تمرینات باشگاهی نمی‌روید(!)

به همین ترتیب باید ببینید که آیا واقعا این سوتین مناسب شماست یا اینکه بهتر است پوشیدن آن را کنار بگذارید. قرار نیست سوتین را دور بیندازید. می‌توانید آن را با کمی خلاقیت و خیاطی به چیز دیگری تبدیل کنید یا اینکه به فرد دیگری اهدا کنید.

2. سوتین‌هایی که پاره یا کشیده شده‌اند

اگر سوتین قابل تعمیر نیست، وقت آن رسیده که آن را دور بیندازید. سوتین‌هایی با کاپ چروکیده، بندهای پاره شده، قلاب‌های شکسته و فنرهای خمیده همگی در این دسته قرار می‌گیرند.

3. سوتین‌هایی که دیگر آنها را نمی‌پوشید

وقتی صحبت از سوتین‌هایی که دیگر آنها را نمی‌پوشید به میان می‌آید، ما در مورد سوتین‌هایی صحبت می‌کنیم که شاید بیش از دو سال پیش خریده‌اید، اما شاید به تعداد انگشتان یک دست هم آنها را نپوشیده باشید.

4. سوتین‌هایی که احساس بدی نسبت به بدنتان می‌دهند

شما باید در لباس زیرتان احساس راحتی، قدرت و حمایت داشته باشید. اگر سوتین‌ها (و شورت‌هایتان) بالا می‌روند و خطوط نامطلوب زیر لباس‌هایتان ایجاد می‌کنند، به خودتان لطف کنید و آنها را دور بیندازید و گزینه‌های بهتری پیدا کنید.

۵. سوتین‌هایی که از دوران دبیرستان داشته‌اید

پوشیدن اندازه‌های مختلف سوتین در طول زندگی غیر معمول نیست. از خلاص شدن از شر سوتین‌هایی که دیگر نمی‌پوشید نترسید. قرار نیست که برای مدتی از یک سوتین استفاده کنید، چرا که سوتین‌ها دارای چرخه عمر محدودی هستند که بسته به جنس پارچه و مواد به کار رفته در آن شما را تا مدتی همراهی خواهند کرد.

بنابراین تا جایی که می‌توانید بیش از مدت زمانی که یک سوتین عمر معمولی و طبیعی دارد از آن استفاده نکنید و آنها را کنار بگذارید.