خرید سوتین ورزشی
خرید سوتین ورزشی

خرید سوتین ورزشی

این که هراز چندگاهی از خودتان با یک لباس زیر زنانه شیک پذیرایی کنید، دور از ذهن نیست. به هر حال، هر خانمی شایسته این است که در هر لباسی که می‌پوشد بهترین احساس را داشته و شیک و عالی به‌نظر برسد؛ حتی برای یک لباس زیر!

از همین رو باید مطمئن شوید که سوتین انتخابی کاملا برای شما مناسب باشد. امروز با یگیما همراه باشید تا نکاتی را درباره خرید سوتین بیاموزید.

به صورت کلی دو نوع سوتین ورزشی برای خانم‌ها وجود دارد که عبارتند از:

سوتین ورزشی معمولی(فشرده):

این مدل سوتین از الیاف خاصی تهیه شده که ضد تعریق بوده و با خاصیت الاستیکی فوق العاده بالایی که دارد، حمایت بهتری از سینه‌های شما خواهد کرد.

سوتین ورزشی کپسول دار:

این نوع سوتین بر خلاف سوتین ورزشی معمولی دارای کاپ مخصوص برای هر سینه است که باعث می‌شود سینه‌ها را بهتر حمایت کرده و در جای خود نگه دارد.

حال که با انواع سوتین ورزشی آشنا شدید در ادامه به بررسی راهنمای خرید این مدل سوتین برای ورزش‌های مختلف پرداخته و می‌بینیم که چه بایدها و نبایدهایی برای استفاده از سوتین ورزشی کپسول دار و معمولی برای خانم‌های مختلف وجود دارد.

سوتین ورزشی با حمایت مناسب را پیدا کنید

1.سوتین ورزشی ضد تعریق و جذب کننده رطوبت انتخاب کنید.

لازم است که سوتین ورزشی از مواد جذب کننده رطوبت ساخته شده باشد تا قابلیت تنفس را به سینه‌های شما بدهد.

2.به اندازه سوتین ورزشی توجه کنید.

باید اندازه این سوتین دقیقا متناسب سایز بدن شما بوده و قابلیت تنظیم اندازه بند روی شانه و بند پشتی در آن فراهم باشد.

3.سوتین های ورزشی دارای گیره را انتخاب کنید.

سوتین ورزشی را انتخاب کنید که دارای بند قابل تنظیم باشد. با بند، می‌توانید از درونی‌ترین بخش داخلی قلاب تا بیرونی‌ترین بخش قلاب گیره را حرکت داده و سوتین را دقیقا متناسب با سایز خود کنید.

4.روی یک سوتین ورزشی با کیفیت سرمایه گذاری کنید.

سینه بند ورزشی مناسب باید حمایت عالی از قفسه سینه شما داشته باشد و سینه‌ها را به خوبی در جای خود نگه دارد تا موجب کش آمدن رباط‌ها و همچنین ایجاد مزاحمت در ورزش برای شما نگردد.

سوتین را متناسب با سبک ورزشی انتخاب کنید

1.سوتین ورزشی خود را با فعالیت ورزشی مطابقت دهید.

هنگام انجام ورزش‌های کم ضربه، یک سینه بند با ضربه کم انتخاب کنید و برای ورزش‌های با ضربه بالا از یک سوتین با ضربه بالا استفاده کنید.

2.سوتین ورزشی کپسول دار را به جای سوتین فشرده انتخاب کنید.

سوتین کپسولی برخلاف سوتین فشرده دارای کاپ جداگانه هستند. از آنجایی که سینه‌های شما هنگام ورزش به پهلو و همچنین بالا و پایین حرکت شدیدی می‌کنند، مهم است که سینه‌بند ورزشی شما دارای کاپ‌های جداگانه باشد تا ثبات بهتری داشته باشد.

3.برای حمایت بهتر، سوتین ورزشی مسابقه ای را انتخاب کنید.

خاصیت این سوتین‌ها به این صورت است که از بخش شانه به گردن نزدیک‌تر بوده و با توجه به اینکه بندهای شانه از پشت به یکدیگر نزدیک شده و در بخش پایینی به هم متصل می‌شوند، حمایت بهتری را از همه جهت‌های بالا و پایین یا چپ و راست برای سینه فراهم می‌کنند.

4.از سوتین ورزشی با بندهای پهن استفاده کنید.

اگر سینه‌های بزرگ‌تری دارید یا اینکه می‌خواهید سوتین ورزشی‌تان قابل تنظیم باشد، مدلی بند پهن انتخاب کنید. بند پهن کمک می‌کند تا وزن سینه‌های با توزیع مناسب‌تری روی شانه انجام گیرد.

انواع مختلف سوتین ورزشی را امتحان کنید

1.قبل از خرید سوتین ورزشی آن را امتحان کنید.

2.کشش بندها را امتحان کنید.

3.از اندازه کاپ سوتین مطمئن شوید.

4.از انگشت خود برای تست باند سوتین استفاده کنید.

5.از فردی برای بستن و انتخاب سوتین ورزشی خوب کمک بگیرید.

جمع بندی و کلام آخر

در این مقاله ما به بررسی خریدِ سوتین ورزشی پرداختیم و دانستیم که هنگام خرید آن باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم. اصلی‌ترین چیزی که برای انتخاب یک سوتین مخصوص ورزش کردن باید در نظر بگیرید این است که حمایت عالی از سینه‌های شما داشته باشند.

مطالب مرتبط:
لباس زیرِ فانتزی
لباس زیر زنانه در رابطه جنسی چه تاثیری دارد؟