فواید خوابیدن بدون سوتین
Benefits of sleeping without a bra

فواید خوابیدن بدون سوتین

همیشه از معایب نپوشیدن سوتین در هنگام خواب صحبت میشود. حتی خودمان هم در سایت یگیما مطالبی در این باره منتشر کرده ایم. اما آیا تا به حال به این موضوع جور دیگه ای اندیشیده ایم؟ فواید خوابیدن بدون سوتین چیست؟

جدایی از اینکه اصلا علت بستن سوتین چیست، بیایید کمی هم در مورد مزایای خوابیدن بدون سوتین و عدم استفاده از آن صحبت کنیم. پس با یگیما همراه باشید.

با اینکه خوابیدن بدون سوتین گزینه بهتری برای شما است، این کار نه از افتادگی سینه جلوگیری می‌کند، نه فرم سینه و پستان را بهتر می‌‌کند و نه اینکه موجب توقف رشد سینه‌ها و بزرگ شدن آنها می‌شود.

اما برای خانم‌هایی با شرایط خاص می‌تواند مناسب باشد. مثلا برای کسانی که سینه‌های بزرگی دارند و احساس خوبی با خوابیدن بدون سوتین ندارند، استفاده از یک سوتین ویژه خواب بدون سیم، نرم، راحت، با بند‌های باز و بدون دکمه و قلاب انتخاب عالی خواهد بود.

فواید خوابیدن بدون سوتین برای زنان و دختران بالغ بسیار زیاد است که در ادامه چند مورد از آنها را با هم بررسی می‌کنیم:

1. بر بهبود کیفیت خواب تاثیر می‌گذارد، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، خوابیدن با سوتین می‌تواند خواب را آشفته کند؛ بنابراین یکی از محاسن خوابیدن بدون سوتین افزایش کیفیت خواب است.

2. کاپ سوتین‌ها طوری طراحی شده تا در تمام طول روز سینه‌ها را محکم نگه دارد و فرم مناسبی به سینه بدهند. خصوصا در سوتین اسفنجی و جک‌دار که با هدف فرم‌دهی و بزرگ‌تر نشان دادن سینه تولید می‌شوند. اگر سوتین‌ گشاد باشد هیچ حمایتی از سینه‌ها نمی‌کند و حتی شاید در جای خود نمانده و به پایین بلغزند. سوتین‌های فنری و ورزشی حتی از سوتین‌های عادی هم تنگ‌تر هستند. پس اگر با سوتین بخوابید، جریان خود در بدن شما محدود شده و عوارضی که در بالا ذکر کردیم را به دنبال خواهد داشت.

3. وقتی که بر روی سینه‌هایتان می‌خوابید، مسیرهای جریان هوا تنگ شده و ورود هوا به ریه‌ها دشوار می‌شود. در چنین حالتی استفاده از پوشیدنی‌های تنگ و چسبنده همچون سوتین، حرکت سینه‌ها را محدودتر می‌کنند. بنابراین، خوابیدن بدون سوتین اجازه می‌دهد تا تنفس مناسبت‌تری داشته باشید.

4. نخوابیدن با سوتین مساوی است با عرق نکردن در ناحیه سینه‌ها که همین موضوع باعث می‌شود جدایی از تولید نشدن بوی ناخوشایند، پوست شما همواره مقدار رطوبت استاندارد را داشته باشد و خبری از باکتری‌ها و عوامل بیماری‌زا و قارچ که در محیط مرطوب رشد می‌کنند نباشد.

5.از جمله فواید خوابیدن بدون سوتین، مصونیت شما در برابر صدماتی است که توسط دکمه‌ها، قلاب‌ها یا سیم‌های آن وارد می‌شوند. بندهای سوتین می‌توانند بر پوست شما ساییده شده و موجب سایش و آسیب شوند.

6.پوشیدن سوتین تنگ و چسبان نشانه‌های را روی پوست به‌جا می‌گذارد که اجازه ساخت مجدد حالت طبیعی را به پوست نمی‌دهد. این موضوع شاید برایتان هم موجب ناراحتی و درد باشد. شما با خوابیدن بدون سوتین زمان مناسبی را برای ساخت مجدد حالت طبیعی پوستتان فراهم می‌آورید.

فواید نپوشیدن سوتین هنگام خواب بسیار است. اما ما همینجا به همین مقدار بسنده میکنیم. بر کسی پوشیده نیست که پوشیدن سوتین هنگام خواب خطرات بسیاری برای سینه ها دارد. مراقب خودتان باشید.

مطالب مرتبط:
معایب و عوارض خوابیدن با سوتین
آیا لازم است هنگام خواب سوتین ببندیم؟