نکاتی درباره شستشویِ بهتر لباس زیر
Tips on how to wash underwear better

نکاتی درباره شستشویِ بهتر لباس زیر

در دوره‌ای که وضعیت اقتصادی به همه خانواده‌ها فشار می‌آورد و قدرت خرید کم شده باید با لباس‌های خود به نرمی و ملایمت رفتار کنیم تا اصطلاحا موجبات افزایش دوام لباس را فراهم کنیم. این موضوع برای لباس‌های زیر که در تماس مستقیم با بدن ما هستند، از حساسیت بیشتری برخوردار است. با یگیما همراه باشید.

سوتین‌ها و لباس‌های زیر، حساسیت زیادی دارند که اولا باید آنها را جدا از سایر لباس‌ها بشویید و دوما برای شستن و حتی خشک کردن آنها حساسیت زیادی به خرج دهید.

در ادامه نکاتی را درباره شستشویِ بهینه لباس زیر بیان میکنیم

۱. شستشوی لباس زیر با آب ملایم

اولین و مهم‌ترین نکته برای افزایش دوام لباس زیر، از سوتین گرفته تا شورت و سایر لباس‌ها، شستشوی آنها با آب ملایم یا ترجیحا استفاده از آب سرد است. شستشوی لباس در یک چرخه منظم و با آب نسبتا داغ یا حتی گرم اولین چیزی است که به بافت پارچه آسیب وارد می‌کند.

۲. شستشوی لباس با قرار دادن درون کیسه توری

توری‌های مخصوص لباس زیر مانع از کوبیده شدن به اطراف سیلند می‌شوند که در طول زمان مانع از آسیب وارده به بافت لباس خواهد شد.

۳. عدم استفاده از خشک کن لباس

خشک کن لباسشویی جدایی از اینکه با سرعت بالا می‌چرخد تا آب لباس‌ها را بگیرد، اگر فرض کنیم از توری استفاده کنید باز هم به بافت پارچه شما آسیب وارد می‌شود. دلیل آن هم چیزی نیست جز حرارت یا دمای بالاتر!

۴. استفاده از شوینده مناسب لباس زیر

حتی در حالتی که کلیه نکات برای افزایش دوام لباس زیر را رعایت کنید، اگر از یک شوینده مناسب استفاده نکنید، همه چیز بیهوده است. شما به مواد شوینده‌ای نیاز دارید که سوتین‌ها را بدون اینکه به بافت ظریف پارچه آسیبی وارد شود تمیز کند.

۵. شستن سوتین و شورت با دست

اگر می‌خواهید سوتین‌های شما عمر بالایی داشته باشند و مدام هزینه بالا برای خرید سوتین پرداخت نکنید، سوتین‌ها را با دست بشویید.

۶. خشک کردن سوتین و لباس زیر در هوای آزاد

بهترین روش برای خشک کردن این است که ابتدا با کمترین فشار آب آنها را خشک کنید. سپس از یک حوله برای گرفتن آب بیشتر کمک بگیرید و در نهایت روی یک سطح صاف پارچه‌ای پهن کنید تا خشک شوند.

از قرار دادن آنها در معرض گرما همچون روی بخاری جلوگیری کنید. چرا که گرما نیز به بافت پارچه و خاصیت الاستیکی آسیب وارد خواهد کرد.

۷. بیش از دو یا سه روز یک سوتین را نپوشید

یکی دیگر از نکاتی که به افزایش دوام و ماندگاری لباس زیر کمک زیادی می‌کند، این است که بیش از دو یا نهایتا سه روز سوتین را نپوشید. پوشیدن سوتین بیش از این نه تنها باعث تعریق و ایجاد حساسیت‌های پوستی می‌شود، بلکه به این دلیل که زیاد مورد استفاده متوالی قرار گرفته، باعث کاهش عمر آن نیز خواهد شد. خصوصا زمانی که شب‌ها هنگام خواب نیز سوتین به تن داشته باشید.

مطالب مرتبط:
ترفندهایی برای استفاده از سوتین
چه سوتین هایی را باید فورا دور بیندازیم؟