چند توصیه درباره لباس زیر

چند توصیه درباره لباس زیر

هر لباسی قواعد مربوط به خودش را دارد و لباس زیر هم از این قواعد مستثنی نیست؛ به ویژه که بروز عفونت و مشکلات قارچی می‌تواند بر اثر اشتباه در انتخاب و نگهداری لباس زیر اتفاق بیفتد. در این مقاله پنج توصیه کلیدی پزشکان را درباره خرید و نگهداری لباس زیر خواهید خواند که بر اساس آخرین نتایج تحقیقات علمی بنا شده‌اند. بنابراین با یگیما همراه باشید.

بهترین جنس برای لباس زیر چیست؟

احتمالا این توصیه را قبلا هم شنیده‌اید که بهترین جنس برای لباس زیر، جنس نخ است؛ با وجود این آنقدر مدل‌های متنوع در بازار هستند و جنس‌های مختلفی دارند که ممکن است لازم باشد باز هم به شما یادآوری کنیم پوشیدن لباس زیری که در آن از الیاف مصنوعی استفاده شده باشد، کار درستی نیست. تنها پارچه‌ای که به پوست اجازه نفس کشیدن می‌دهد و در عین حال رطوبت را به خود جذب می‌کند، کتان است و به همین دلیل هم بهترین لباس زیر، لباسی است که از جنس نخ تهیه شده باشد.

در هنگام ورزش لباس مناسب بپوشید

تعریق بدن در زمان ورزش بیشتر از زمان‌های دیگر است و به همین دلیل است که باید نسبت به تهیه لباس زیر مناسب ورزش حساس باشید. لباس زیر ورزشی شما باید جاذب رطوبت ناشی از تعریق بوده و در عین حال به پوست اجازه تنفس دهد. همچنین باید نسبت به انتخاب لباسی که سایز شماست و تنگ یا گشاد نیست هم توجه داشته باشید؛ چون در هر دو صورت امکان رشد باکتری‌ها و ایجاد عفونت و قارچ بیش از زمانی است که لباس فیت می‌پوشید.

لباس زیر را به درستی بشوئید

شستن اصولیِ لباس زیر قواعد خودش را دارد. به طور کلی مراحل زیر را طی کنید، نتیجه خوبی را خواهید دید.

-لباس زیر را با آب ولرم بشوئید.

-حتما از چگونگیِ عملکردِ مایعِ لباسشویی که استفاده میکنید اطلاع داشته باشید و اینکه آیا شستن لباس زیر با آن مشکلی ایجاد میکند یا نه.

-پس از آنکه شورت را شستید آن را زیر نور آفتاب پهن کنید و بگذارید حسابی خشک شود. زیر آفتاب تمام باکتری ها از بین خواهند رفت و شما میتوانید با خیالی آسوده آن لباس زیر را بپوشید و از خطر بیماری ها در امان باشید.