لباس زیر در بهداشت فردی
لباس زیر در بهداشت فردی

لباس زیر در بهداشت فردی

لباس زیر به عنوان نزدیک‌ترین جسم خارجی به بدن ما اهمیت زیادی در بهداشت فردی دارد. چرا که هم ارتباط مستقیم با پوست بدن ما داشته و هم مناطق حساس‌تری از بدن را می‌پوشاند. توجه به بهداشت لباس زیر به معنای تلاش برای داشتن یک بدن و زندگی سالم است.

جلوگیری از بروز مشکلات پوستی و عفونی مخصوصا در ناحیه تناسلی از عمده اثرات دادن اهمیت به لباس زیر و رعایت بهداشت فردی است. توجه داشته باشید که این امر هم بر سلامت شما و هم بر سلامت خانواده‌تان تاثیر مستقیم دارد. در این مقاله اهمیت لباس زیر در بهداشت فردی را مدنظر قرار داده و نکات موثر بر آن را بررسی می‌کنیم. پس با یگیما همراه باشید.

جنس مناسب لباس زیر

هیچ متریالی برای لباس زیر مرغوب‌تر از نخ و پنبه نیست. در مقالات قبل هم به این نکته اشاره کردیم که لباس زیر نخی به خاطر این که هم رطوبت را تا حد متعادلی جذب می‌کند و هم مشکلی برای تبخیر آن و عبور جریان هوا ندارد، بهترین جنسی است که هم شورت و هم سوتین ها را می‌توان از آن تهیه کرد. مراکز فروش لباس زیر عمده هم بیشترین آمار فروش را در محصولات با همین جنس دارند.

تعویض روزانه و به موقع لباس زیر

نکته دیگری که باعث اهمیت لباس زیر در بهداشت فردی می‌شود، تعویض روزانه لباس زیر است. افراد زیادی لباس زیر خود را در هر نوبت حمام تعویض می‌کنند. اما برای تامین بهداشت بدن، بهتر است این تعویض روزانه باشد. البته خانم‌ها می‌توانند از انواع پدهای روزانه هم استفاده کنند، اما اگر رطوبت و ترشحات اندام تناسلی زیاد است بهتر است مثلا روزی 2 بار لواس زیرشان را عوض کنند. نهایتا تعویض روزانه یا حتی در صورت نیاز بالای یک بار در روز، از کلیدهای اصلی در رعایت بهداشت فردی و بهداشت لباس زیر است.

سایز و مدل مناسب لباس زیر

نکته دیگری که اهمیت به آن به مثابه اهمیت لباس زیر در بهداشت فردی است، توجه به سایز و مدل لباس است. پوشیدن لباس زیر تنگ میزان تعریق و ترشح را بیشتر می‌کند. حالا این تنگ بودن چه به خاطر کوچک بودن سایز باشد و چه به خاطر مدل نامناسب. همچنین بزرگ بودن لباس زیر هم باعث جمع شدن پارچه هم در ناحیه تناسلی و هم در ناحیه زیر بغل (برای سوتین) می‌شود و این مورد نیز باعث بروز مشکل در جذب و تبخیر رطوبت می‌شود.

خرید سالانه لباس زیر

عمر مفید یک لباس زیر با استفاده روزانه کمتر از یک سال است. پس علاوه بر تعویض روزانه لباس زیر، لازم است سالی یک یا دو مرتبه سراغ تهیه لباس زیر عمده بروید.

مطالب مرتبط:
شورت های خود را چگونه بشوییم؟
مزایای شورت نخی