اشتباهات رایج هنگام شستن سوتین(سوتین را چگونه بشوییم؟)
اشتباهات رایج هنگام شستن سوتین(سوتین را چگونه بشوییم؟)

اشتباهات رایج هنگام شستن سوتین(سوتین را چگونه بشوییم؟)

شما سوتین خود را چگونه میشویید؟ آنها را در ماشین لباسشویی می اندازید یا هرکدام را جداگانه با دست میشویید؟ آنها را آویزان میکنید تا خشک شوند یا در خشک کن می اندازید؟ به راستی بهترین راه برای شستن سوتین ها و همچنین خشک کردن آنها کدام است؟ اگر میخواهید از این به بعد این کار را بهتر انجام دهید پس با یگیما همراه باشید.

برای اینکه سوتین های شما در طولانی مدت کارایی خود را از دست ندهند و بتوانید مداوم از آنها استفاده کنید، باید اصول شستشوی آنها را بدانید. چراکه بهترین اجناس را هم اگر بخرید ولی نتوانید به درستی از آنها مراقبت کنید، به سرعت کارایی خود را از دست میدهند.

دستورالعمل هایِ مراقبت از سوتین:

بیشتر سوتین ها را میتوانید در آب خنک و با شوینده هایِ ملایم بشویید. ولی بعضی از آنها به مراقبت های اصولی و ویژه نیاز دارند.

متخصصان معمولا شستن با دست را پیشنهاد میدهند و آنرا گزینه بهتری برای سوتین ها میدانند. حتما هم جداگانه این کار را انجام دهید. و این برای شستشوی شورت هم صدق میکند. حتما لباس زیر را جدا از باقی لباس ها بشویید.

سعی کنید سوتین را بعد از هر دو بار یا نهایتا سه بار پوشیدن، بشویید. البته این برای ماه هایِ گرم سال صدق نمیکند. در تابستان چون زیاد عرق میکنید توصیه میکنیم بعد از هربار پوشیدنِ طولانی مدت در روز، آنها را بشویید.

سوتین های ورزشی چطور؟ آنها را هرچندوقت یکبار بشوییم؟

سعی کنید بعد از هربار پوشیدن، سوتین هایِ ورزشیِ خود را بشویید. باید از این سوتین ها بیشتر مراقبت کنید تا سوتین های معمولی. سوتین هایِ ورزشی را میتوانید با ماشین هم بشویید. البته ابتدا دستورالعمل هایِ شستشو را بررسی کنید.

هنگام شستن سوتین هرگز از آب داغ استفاده نکنید.

اگر آب داغ باشد، ابریشم و ساتن از بین میروند و پارچه ای مثل پنبه، جمع میشود. تعداد زیادی از پارچه هایی که میشناسیم برای شستشو در آب داغ طراحی و تولید نشده اند. سعی کنید از آب خنک استفاده کنید.

سعی کنید برای خشک کردن سوتین ها، هرگز آنها را نپیچانید. اینکار فرم سوتین را ممکن است از بین ببرد. و بیشتر از آنکه کمک کننده باشد، آسیب زننده است. همچنین آنها را در خشک کن هم نیندازید. حرارت و گرمایی که خشک کن به ظرافت لباس زیر زنانه وارد میکنند، جبران ناپذیر است. سعی کنید آنها را صاف بخوابانید یا آویزان کنید تا به آرامی خشک شوند.

دقت داشته باشید که سوتین ها را به منظور خشک شدن از بند آویزان نکنید؛ اینکار به سوتین آسیب وارد میکند.

اگر از سوتین خود به درستی مراقبت کنید میتوانید تا مدت ها از آن استفاده کنید. یک سوتین خوب و با کیفیت بین شش تا دوازده ماه میتواند دوام بیاورد. شستشوی اصولی و همچنین خشک کردن اصولی کمک زیادی به این مهم میکند.

مطالب مرتبط : 
سوتین بارداری

چرا در دوران بارداری نباید از سوتین معمولی استفاده کنیم؟