بیماری های زنانه را بهتر بشناسید
بیماری های زنانه را بهتر بشناسید

بیماری های زنانه را بهتر بشناسید

از قدیم گفته اند: ” آدمِ سالم کوه رو جابه جا میکنه! “. بی‌راه هم نگفته اند. سلامتی به ما این امکان را می‌دهد تا در طول حیات خود به راحتی هرکاری را انجام دهیم و برای آرزوهای خود بجنگیم.

سلامتیِ ما بانوان، بسیار بسیار اهمیت دارد. با وجود اینکه ما همگی از اهمیتِ آن آگاه هستیم، اما بازهم نسبت به سلامتیِ خودمان بی توجهی میکنیم. همه انسان ها میتوانند به راحتی بیمار شودند. اما عده ای هم هستند که در طول عمر خود کمتر بیمار میشوند. مثلا مادربزرگِ من تا وقتی که عمرش را به شما داد، تنها سالی یکبار سرما میخورد. همین و بس. هرگز بیمار نشد. چرا؟ چونه سبک زندگیِ سالمی داشت و خواسته یا ناخواسته پیشگیری را به درمان ترجیح میداد.

در این مقاله میخواهم تعدادی از بیماری های زنان را بررسی کنم و روش هایی برای پیشگیری از این بیماری ها را به شما عزیزان ارائه بدهم. پس مثل همیشه با یگیما همراه باشید.

بیماری هایِ شایع زنان:

بیماری های دستگاه تناسلی

بانوان ممکن است از ناحیه دستگاه تناسلی دچار بیماری هایِ مختلفی شوید. بیماری هایی مانند، زگیل تناسلی، عفونت هایِ ادراری، تبخال، التهاب هایِ لگن و….
هرگاه علائمی مشاهده کردید به سرعت به پزشکِ متخصصِ خود مراجعه کنید. از درمان هایِ خودسرانه و خانگی جدا بپرهیزید. و هرگز درمان را پشت گوش نیندازید. برخی از بانوان با تصور اینکه درد گذری است، آن را پشت گوش میندازند و میگویند خودش خوب میشود! اما این فقط موجبِ پیشرفت بیماری میشود، تا جایی که خدایی ناکرده، دیگر پزشک هم نمیتواند کاری برایتان انجام دهد.

سرطان تخمدان

از دیگر بیماری هایِ شایع در زنان، سرطان تخمدان را میتوان نام برد. این بیماری، یک بیماریِ خاموش است و زمانی که بسیار پیشرفت کرده باشد، از علائمی همچون درد شکم و زیر شکم و… متوجه آن میشوید.

همیشه چکاپ کامل از بدن خود بگیرید و مرتب آزمایش بدهید تا از بدن خود مطلع باشید. هرگز بدن خود را به حال خودش رها نکنید.

سرطان پستان

سرطان پستان در زنان بسیار بیشتر از مردان است. این بیمار میان زنان شایع است. خبر خوب این است اگر به موقع تشخیص داده شود، امکان درمانِ آن وجود دارد. از اصلی ترین علائم سرطان سینه میتوان به مشاهده توده ای در پستان و یا خونریزی از سینه اشاره نمود.

کیست تخمدان

این بیماری در میان زنان شایع است و انواعِ مختلفی دارد. همه بانوان دو تخمدان در هر دو سمت رحم خود دارند که به یک اندازه و شکل هستند. حتماِ حتما چکاپ دهید همیشه و مراب سلامتِ خویش باشید.

از دیگر بیماری هایِ زنانه میتوان به یائسگی، سرطان رحم، مشکلاتِ مربوط به مثانه، تنبلی تخمدان، چسبندگی رحم، فیبروم رحم، عفونت واژن و… اشاره کرد.

سبکِ زندگیِ سالم و رعایت بهداشت فردی و همچنین چکاپِ سالانه میتواند شما را از خطرِ بیمار شدن نجات دهد.

مطالب مرتبط:
شورت های خود را چگونه بشوییم؟
شورت توری