پریودی آسان با رعایت نکاتی ساده
پریودی آسان با رعایت نکاتی ساده

پریودی آسان با رعایت نکاتی ساده

پریود شدن و یا همان قاعدگی، بخشی اساسی در زندگی هر بانویی شمرده میشود. میدانیم که این دوره با دردهای و رنج هایی همراه هست که در نوع خودش آزار دهنده میباشد. اما باید بدانید که برای داشتن بدنی سالم ضروری است. اما خب شما میتوانید با رعایتی نکاتی ساده پریودی آسان را تجربه کنید. بنابراین با یگیما همراه باشید.

انجام حرکات یوگا

انجام تمرینات و همچنین حرکات یوگا را برای داشتن پریودی آسانتر به شما پیشنهاد میدهیم. یوگا میتواند از لخته شدن خون جلوگیری کند و گردش خون را بهبود ببخشد. تنها نکته آن این است که باید مرتب و مستمر این حرکات را انجام دهید تا نتیجه خوبی بگیرید.

رژیم غذایی مناسب

قطعا همه افراد باید رژیم غذایی مناسبی را دنبال کنند تا بدنی سالم و به دور از بیماری داشته باشند. اما خب این موضوع برای بانوان در دوران قاعدگی اهمیت بیشتری دارد. بسیاری از دردهایِ شدیدی که هنگام قاعدگی تجربه میکنید از رژیم غذایی نامناسب نشات میگیرند. سعی کنید از مصرف غذاهای شور و همینطور پر ادویه پرهیز کنید. مصرف خرما، موز، شکلات تلخ و پسته فراموش نشود.

ورزش را فراموش نکنید

درست مثل رژیم غذایی، ورزش هم برای تمام انسان ها امری ضروری است اما خب برای بانوان در دوران قاعدگی از اهمیت بیشتری برخوردار است. درواقع سعی کنید به جایِ مصرف انواع مسکن و داروهای ضد درد، بیشتر ورزش کنید تا درد پریود کمتر شود.

مصرف آب در دوران قاعدگی

توصیه میشود که هر انسانی روزانه تا 8 لیوان آب بنوشد. همین توصیه را در دوره قاعدگی هم به کار بگیرید و نوشیدن آب را به هیچ وجه فراموش نکنید. شما باید آب از دست رفته بدنتان را در دوره قاعدگی با مصرف آب فراوان جبران کنید. مصرف آب در دوره قاعدگی فواید بسیار بیشتری هم دارد که بیان تمامِ این نکات به درازا میکشد.

سعی کنید قهوه کمتر بنوشید

قهوه کافیین فراوانی دارد و این کافیین باعث میشود تا درد را بیشتر احساس کنید. بنابراین سعی کنید تا زمانی که دوره قاعدگیِ شما به پایان نرسیده از مصرف قهوه خودداری کنید.

الکل مصرف نکنید

مصرف الکل در هیچ زمانی به هیچ انسانی توصیه نمیشود و ممکن است صدمات جبران ناپذیری را به بدنِ انسان وارد کند و همین موضوع در دوره قاعدگی از اهمیت بیشتری برخوردار است چراکه الکل سبب بی آب شدن بدن میشود. سعی کنید حتی یک قطره الکل هم مصرف نکنید.

در این مقاله سعی کردیم به نکاتی اشاره کنیم که پریود شما را آسانتر سازند و دردتان را کمتر کنند. علاوه بر همه این نکات در دوره قاعدگی از انجام هرگونه رابطه جنسی بپرهیزید.

مطالب مرتبط : 
سوتین بارداری
نکاتی حیاتی درباره لباس زیرِ بانوان