هنگام خرید سوتین باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
هنگام خرید سوتین باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام خرید سوتین باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

همانطور که در هنگام خرید هر چیزی آن را به درستی بررسی میکنیم، هنگام خریدِ سوتین هم باید حتما نکاتی را مد نظر قرار دهیم. چراکه قرار است این پوششی برای یکی از حساس ترینِ نواحی بدنمان باشد.

تعداد زیادی از بانوان، خرید سوتین مناسب را دشوار میدانند و هیچ ایده ای ندارند که هنگام خرید سوتین باید به چه نکاتی توجه کرد. خب حق هم دارند که تا این اندازه درباره این موضوع حساس هستند. خیلی وقت ها، ممکن است سوتین شما نامناسب باشد و فشارهای خطرناکی را به سینه های شما وارد کند و یا از روی شانه هایتان بلغزد و موجب ناراحتی شما شود. فکرش را بکنید در یک مهمانی یا جلسه کاری مهم هستید و مدام سوتین‌تان موجب حواس پرتی شما میشود. با یگیما همراه باشید تا بدانید زمان خریدِ سوتین باید به چه نکاتی توجه کنید.

سایز مناسب خود را بدانید

اولین و یکی از مهمترین نکات، دانستن سایز سوتین است. متاسفانه در کشورمان در بیشتر مواقع برای سایز سوتین فقط به یک عدد بسنده میشود. کمترین را عدد 50 و بیشترین سایز را عدد 150 در نظر میگیرند. و این فقط سایز زیر سینه را نشان میدهد.

ولی سوال اساسی این است که آیا آن افرادی که سایز زیر سینه هایشان یکی است، فرم و حجم سینه هایشان هم یکی است؟ قطعا خیر. بنابراین هنگام خرید سوتین تنها با سایز آن توجه نکنید، و مراقب کاپ های سوتین هم باشید تا سایز مناسبی را خریداری کنید که در آینده موجب نارضایتی شما نشود. در سراسر جهان سایز کاپ سوتین را با حروف انگلیسی و مواردی چنین نمایش میدهند.

فرم سینه‌هایتان به چه صورتی است؟

خب از سایز زیر سینه ها و کاپِ سوتین هم که بگذریم نوبت به فرم سینه ها میرسد. میدانیم که فرم سینه هایِ بانوان با هم فرق دارد. شما میتوانید تصویر فرم هایِ مختلف سینه را از سایت هایِ مختلف تماشا کنید. سینه ها میتوانند نوک‌تیز، گرد یا افتاده باشند.

به صورت کلی:

اگر سینه هایتان در قسمت پایینی پر تر میباشند، سوتین هایی که در قسمت پایین پرتر هستند را بخرید. سوتین هایی مثل سوتین هایِ جک دار یا نیم کاپ یا حتی پوش آپ(push up) برای شما مناسبترند.

اگر سینه هایتان در قسمت بالایی پرتر هستند، از سوتین هایی استفاده کنید که کاپ بزرگتری دارند و پوشیده تر هستند.

اگر سینه هایتان در همه قسمت ها پر هستند، میتوانید از نیم‌تنه استفاده کنید و یا اگر به طرفین انحراف دارند، از سوتین هایِ جمع کنند استفاده کنید که به سینه هایتان فرم دهند.

آیا بعد از خرید باید نکاتی را رعایت کنیم؟

و اما بعد از خرید چه سوتین و چه شورت حتما آنها را بشوئید و بعد استفاده کنید. این خیلی مهم است و شما را از بیماری هایِ متفاوتی در امان نگه میدارد. شما که نمیدانید آن لباس زیر چه مسیری را در تولید خود طی کرده تا به دستتان برسد. بنابراین حتما آنرا بشوئید.

مطالب مرتبط:
خرید شورت زنانه
سوتین بارداری