نکاتی حیاتی درباره لباس زیرِ بانوان (پارتِ دوم)
نکاتی حیاتی درباره لباس زیرِ بانوان (پارتِ دوم)

نکاتی حیاتی درباره لباس زیرِ بانوان (پارتِ دوم)

لباسِ زیر یکی از انواع پوشاکی است که برای بانوان از اهمیت زیادی برخوردار است. لازم است تا نکاتی مهم و حیاتی را درباره شورت های خود بدانید. پس با یگیما همراه باشید.

1. زمان تعویض شورت

سعی کنید لباس زیر خود را به صورت روزانه تعویض کنید. البته اینکار را نیازی نیست همیشه و به صورت مداوم انجام دهید. و این کاملا به میزان فعالیت هایِ شما بستگی دارد. مثلا بعضی از دختران و بانوان حتی در طول روز چندین بار لباس زیر خود را عوض میکنند چرا که ممکن است فعالیت هایِ ورزشی زیادی را انجام بدهند.

اما باید بگویم که اگر زیادی هم عرق نمیکنید و یا ترشحی ندارید میتوانید دو یا سه روز یکبار هم لباس زیر خود را تعویض کنید. ولی همانطور که بالاتر هم اشاره کردم، اگر ترشح زیادی دارید و یا عرق میکنید بهتر است روزانه دو یا حتی سه بار شورت خود را عوض کنید. البته میتوانید استفاده از پدهای بهداشتی را هم مدنظر قرار دهید.

2. نپوشیدن لباس زیر در هنگام خواب

افراد عادی که مشکلاتی در ناحیه تناسلی خود ندارند میتوانند شب ها با یا بدون شورت بخوابند؛ اما کسانی که مشکلاتی در ناحیه واژینال خود دارند و همیشه دچار عفونت های قارچی میشوند، بهتر است که شب هنگام لباس زیر نپوشند. با این کار ناحیه تناسلی هوا میخورد و اگر احیانا رطوبتی داشته باشد، خشک میشود.
شاید شما هم مانند بسیاری از افراد، حسِ برهنه بودن را دوست نداشته باشید برای همین میتوانید از شلوارک هایِ گشاد بدون شورت استفاده کنید. البته اگر این کار را کردید بهتر است همیشه این بیژامه ها یا شلوارک ها را هم بشوئید تا باکتری در آنها جمع نشود.

3. نپوشیدن لباس زیر در طی روز

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که اگر انقدر هواخوردنِ ناحیه تناسلی خوب است، چرا در طول روز لباس زیر بپوشیم؟
خب باید بدانید که تماسِ مستقیم لباس هایی نظیر دامن و شلوار با ناحیه واژینال ممکن است باعث سوزش و خارش و سایش در طولانی مدت شود. برای همین توصیه میکنیم که از شورت هایی با کیفیت بسیار زیاد در طول روز استفاده کنید تا دچار مشکلاتِ مختلف نشوید.

4. بهترین روش شستن شورت

خب ما در همین سایت هم درباره نحوه شستشویِ اصولی لباس زیر مطالبی را منتشر کرده ایم و به طور کامل آن را بررسی کرده ایم.
فقط این موضوع را باید یادآوری کنم برای آن دسته از عزیزانی که مدام میپرسند، خب لباس زیر هم مانند بقیه لباس ها. چه فرقی میکند که نحوه شستشوی آن متفات باشد؟

شورت های خود را چگونه بشوییم؟

باید بدانید که لباس زیر قرار است حساس‌ترین قسمت بدنتان را بپوشاند. بنابراین نیاز است که شستشوی اصولی آن را بدانید.

5. بهترین مدت زمان استفاده از شورت

بهتر است هر شش ماه یکبار به خرید دو الی سه لباس زیر بروید. چرا که حتی اگر به درستی هم لباس زیر را بشوئید، باید بدانید که همیشه مقداری ناچیز از مدفوع یا باکتری ها بر روی شورت باقی میماند و در طولانی مدت ممکن است رفته رفته حجم آن بیشتر شود و همین مسئله موجب بیماری شما میشود.

مطالب مرتبط:
نکاتی حیاتی درباره لباس زیرِ بانوان
هنگام انتخاب رنگ لباس زیر به چه نکاتی توجه کنیم؟