لباس زیر در دوران قاعدگی
لباس زیر در دوران قاعدگی

لباس زیر در دوران قاعدگی

ما بانوان همیشه باید به لباس زیر خود توجه ویژه ای داشته باشیم؛ و این مهم در دوران قاعدگی توجه دوچندانی می‌طلبد. از آنجا که ما مستعد بیماری هایِ تناسلی بیشماری هستیم باید حتما مراقب بدنمان و به خصوص اندام جنسی خود باشیم و پوشش مناسب و استانداردی برای آنها در نظر بگیریم. با یگیما همراه باشید.

بهترین جنس برای لباس هایِ زیر، قطعا نخی است. سعی کنیم حتما در دوران قاعدگی از شورت هایِ نخی با کیفیت و همچنین لباس زیرهایِ پنبه ای استفاده کنید. همه ما از فواید لباس زیرِ نخی آگاهیم اما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چرا لباس زیرِ پنبه ای؟

شورت هایِ نخی، به نسبت دیگر لباس زیرها خیلی خیلی کمتر بویِ بد میگیرند.
هوا به بهترین شکل ممکن میتواند در لباس هایِ نخی جریان داشته باشد.
همچنین خوب است بدانید که این لباس زیر حرارت بدن را متعادل نگاه میدارد.
یکی از بلایایِ خانمان سوز، عرق سوز شدن است. و لباس هایِ نخی از عرق سوز شدنتان به خوبی جلوگیری میکنند.
اگر دخترِ ورزشکاری هستید، باید بگویم که شورتِ نخی قطعا شرایطِ خوبی را برایتان مهیا میکند. و در حین انجام فعالیت هایِ ورزشی خیالتان راحت است که اتفاق بدی برایتان نخواهد افتاد.

اما بهتر است بدانید که این همه ماجرا نیست، حتی بهترین شورت ها را هم در دوره قاعدگی باید زود به زود تعویض کنید و این نکته مهم را فراموش نکنید.

شورتی را که عوض میکنید حتما با آب ولرم بشوئید و پس از آنکه شستشو به اتمام رسید آن را زیر نور خورشید پهن کنید تا باکتریهایش به طور کلی نابود شوند.

شورتکس زنانه چیست؟

در دوران قاعدگی، ما بانوان به سه گزینه روبه رو هستیم. میتوانیم از نوار بهداشتی استفاده کنیم که خب میدانیم در فصل هایِ گرم، بسیار آزاردهنده است. یا میتوانیم از کاپ قاعدگی استفاد کنیم که خب میدانیم نیازمند رعایت حداکثری بهداشت است. و یا میتوانیم از تامپون استفاده کنیم. اما گزینه دیگری هم وجود دارد؛ شورتکس زنانه.

شورتکس معمولا جنسی نخی دارد. به همین جهت هیچ گونه حساسیتی برای پوست و همچنین ناحیه تناسلی شما ایجاد نمیکنند. از نظر طراحی هم هیچ فرق آنچنانی با دیگر شورت هایِ معمولی ندارد.

مهم‌ترین تفاوت این شورتکس‌ها، قسمت فاق آن‌هاست. بسته به مدل شورتکس زنانه‌ای که انتخاب کرده‌اید، قسمت فاق آن یک یا چند لایه دارد. تجربه نشان داده برای لایه نخستین شورتکس بیشتر از نخ‌ کمک گرفته می شود تا حساسیت ایجاد نکند. خوب است بدانید که شورتکس ها تقریبا سه برابر بیشتر از نوار بهداشتی ها در مهار ترشحات بهتر عمل میکنند و چون از پارچه هایِ نخی تولید شده اند، هنگامی که آنها را میپوشید حس راحتی میکنید.

مطالب مرتبط:
مزایای شورت نخی
خرید شورت زنانه
پریودی آسان با رعایت نکاتی ساده